Turški odbojkarji še drugič prepričljivo boljši

Uncategorized 30. Maj 201816:28 > 16:31
OZS

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je morala tudi na drugi medsebojni tekmi evropske lige priznati premoč Turčiji. Gostitelji so bili v nabito polni dvorani v Samsunu boljši prepričljivo, s 3:0 (22, 15, 19).

Četrto srečanje v evropski ligi je selektor Samo Miklavc spet začel z nekoliko spremenjeno začetno postavo, saj v Samsunu ni mogel računati na poškodovanega Tončka Šterna, ki reprezentanci ne bo mogel pomagati do konca tekmovanja. Namesto njega je na mestu korektorja tekmo začel Jernej Detela, na igrišče pa so stopili še podajalec Uroš Planinšič, srednja blokerja Jan Kozamernik in Sašo Štalekar, sprejemalca Žiga Štern in Jan Klobučar ter prosti igralec Urban Toman.

Slovenski odbojkarji so obračun s Turki začeli izjemno motivirano. Z dobrimi začetnimi udarci Detele in Šterna so tekmece oddaljili od mreže, v obrambi je dobro igral Toman, ob mreži je bil neustavljiv Kozamernik. Domači selektor Nedim Özbey je pri zaostanku s 3:7 posegel po prekinitvi, a je po zaslugi Štalekarja prednost še narasla (5:11). Turki so z dobrimi začetnimi udarci Merta Matica, Murata Yenipazarja in Baturalpa Güngürja povzročili velike probleme našim sprejemalcem, izničili prednost ter se prebili v ospredje. Miklavc je poizkušal z menjavo Klobučar-Jure Okroglič in s prekinitvijo, a so domači vseeno povedli z 19:14. Slovenski strateg je v igro vrnil Klobučarja, Kozamernik na mreži in Detela na začetnem udarcu sta naše pripeljala do 24:22, nato pa so domači izkoristili četrto zaključno žogo.

Na začetku drugega niza je Yenipazar z dobrimi začetnimi udarci pomagal soigralcem, da so na mreži z bloki zaustavili slovenske napadalce. Naša klop je bila pri 4:0 primorana poseči po odmoru. Pri zaostanku Slovenije s 3:10 je Miklavc na podajo poslal Matijo Jereba, ki je v nadaljevanju dobro serviral, po prvi točki Videčnika, ki je v igro vstopil na začetku niza so imeli Turki le še štiri točke naskoka. Nove težave pri sprejemu, znova po začetnih udarcih Güngürja, posledično slabše napadalne akcije in prodorni protinapadi so goste zopet popeljali do občutnega vodstva (21:10). Slovenci v zaključku seta niso več imeli nikakršnih možnosti za preobrat (25:15).

V tretjem nizu, ki so ga Slovenci odprli z vodstvom s 4:3, je Miklavc priložnost znova ponudil Okrogliču in Jerebu, v igro je vstopil tudi Dane Mijatović. Tekmeci so hitro vzeli stvari v svoje roke in povedli z 8:3, a so Okroglič in Štern z napadi ter Mijatović z začetnimi udarci poskrbeli, da je sredi niza Slovenija zopet vodila s 14:12. Sledil je še en preobrat, Miklavc je pri zaostanku s 15:17 fante poklical na klop. V izenačenem nadaljevanju so turški odbojkarji zadržali razliko (20:18), ko pa je moral zaradi udarca v glavo iz igre Štern pa se je tehtnica prevesila na stran tekmecev, ki so slavili s 25:19.

Slovenski odbojkarji bodo peto tekmo evropske lige odigrali v nedeljo, 3. junija, ob 20. uri, v Mariboru. Njihov tekmeci bodo Ukrajinci.

MatijaJereb, reprezentant Slovenije: “Na žalost imamo velike probleme s poškodbami, a se s tem morda nekoliko preveč ukvarjamo. V nadaljnje se bo treba, če hočemo priti do te, tako želene, zmage, osredotočiti predvsem na našo igro in več pozornosti posvečati temu. V tem primeru mislim, da tudi zmaga ne bo izvzeta.

JureOkroglič, reprezentant Slovenije: “Tukaj je bilo še težje sprejemati začetne udarce, saj so Turki vajeni na dvorano in so bili servisi še močnejši. Ne vem, kaj naj rečem. Pozna se, da nimamo nobenih menjav in da so igralci utrujeni. Zdaj se bomo skušali čim bolj spočiti in v nedeljo igrati čim boljše.