Slovenija po pravem maratonu do zmage proti Iranu

FIVB

Slovenski odbojkarji so na turnirju v ljubljanskih Stožicah slavili tudi na drugi tekmi. Tokrat so po skoraj treh urah igre s 3:2 v nizih ugnali Iran.

Slovenci so tekmo odlično začeli, nato pa pri visokem vodstvu z 21:17 popustili in Irancem dopustili vrnitev. Gostje so v napeti končnici prišli do zmage in povedli z 1:0 v nizih.

Drugi niz je postregel s še večjo dramo. Znova so odločale malenkosti, tokrat pa so bili v ključnih trenutkih bolj zbrani Slovenci, ki so drugi niz dobili z 31:29.

Iranci so na začetku tretjega niza bili bolj prepričljivi in povedli s 13:9, nato pa so jih Slovenci ujeli in poskrbeli za preobrat. Tokrat končnica ni bila napeta in Slovenija je povedla z 2:1.

V četrtem nizu so gostitelji ves čas vodili, a nato kot v prvem popustili, Iranci pa so vse skupaj izkoristili ter izsilili peti niz.

Tudi ta je bil še kako napet in se končal po hudem boju. Srečnejši so bili slovenski odbojkarji, ki so slavili z 18:16.