Slovenija izgubila proti Američanom in dobila niz

Uncategorized 8. Sep 201818:28 > 18:29
OZS

Slovenski odbojkarji so v Ljubljani odigrali še zadnji pripravljalni obračun pred svetovnim prvenstvom. V srečanju dveh ekip, ki sta na Ljubljana Volleyball Challengu slavili nad Kanado in Iranom, so bili s 3:1 (-22, -23, 24, -21) uspešnejši Američani, druga reprezentanca sveta.

Obračun obeh doslej neporaženih ekip na turnirju Ljubljana Volleyball Challenge sta oba selektorja, Slobodan Kovač in John Speraw začela z najmočnejšima postavama. Ameriški odbojkarji so tekmo začeli silovito ter si na začetni udarec Taylorja Averilla, prek protinapadov Mathewwa Andersona in Aarona Russla zagotovili hitro vodstvo s 6:2. Neprebojni blok Maxwella Holta je razliko še povečal, na 10:2. V nadaljevanju so se naši odbojkarji nekoliko sprostili in začeli slediti tekmecem. V napadu sta bila uspešna Mitja Gasparini in Alen Pajenk, po asu Klemna Čebulja in dobrem napadu Tineta Urnauta pa so se Slovenci približali na 15:17. Speraw se je odločil za odmor, po katerem je Russel prekinil nalet Slovenije in dodal as za 19:15. Po dobrih začetnih udarcih Dejana Vinčića so domači zopet ujeli priključek, a so Američani ušli na 22:19. Dobra igra v bloku in obrambi je našim zagotovila protinapade, ki jih je zaključeval Čebulj (22:23). Russell je svoji vrsti zagotovil zaključno žogo, po napaki naše vrste pa je prvi niz, s 25:22, pripadel Američanom.
Tudi v drugem setu so bili na začetku uspešnejši gostje, ki so povedli s 4:2, a so Urnaut s servisi, Pajenk z odlično igro v bloku ter Tonček Štern v napadih prinesli izenačenje na 4. točki. Kozamernik je izid poravnal na 6:6, a je na račun napak naše vrste sledil ameriški niz za 10:6. Slovencem se je nato ustavilo še na sprejemu in posledično v napadih, ob mreži je bil spet odličen Holt. Na drugi tehnični odmor so se s šestimi točkami naskoka podali Američani. Na servisu se je nato izkazal Pajenk, v obrambi pa Jani Kovačič, sledile so še napake tekmecev za 14:17. Pri 21:16 v korist Američanov je v igro vstopil Gregor Ropret in s tremi začetnimi udarci poskrbel, da so naši ujeli priključek ter pri 20:21 Sperawa prisilil v prekinitev. Po še enem dobrem servisu in točki Pajenka za 21:21. Taylor Sander je prispeval točki za 23:21, vrnil je Urnaut. Po izenačenju na 23. točki so bili v zaključku boljši gostje in niz odbili s 25:23.
OZS

Začetek tretjega niza je zaznamovala enakovredna igra na obeh straneh mreže. Po napadu Čebulja so naši odbojkarji povedli, in sicer s 5:4, nato pa ves čas ohranjali minimalno prednost. Sander in Anderson sta poskrbela za preobrat (9:10). Nov zasuk rezultata, za vodstvo s 13:11, sta zrežirala Čebulj in Urnaut, Kozamernik je prispeval točko za 17:14. Po zaslugi Russla so Američani zaostanek znižali na eno točko, v igro je namesto Urnauta vstopil Šket, po dvomljivi odločitvi sodnikov pa so tekmeci izid na 21. točki poravnali. Pri 23:23 je Sanderju uspel as za zaključno žogo, z napadom Čebulja in blokom Kozamernika so do zaključne žoge, pri 25:24, prišli Slovenci. Po še enem dobrem servisu Pajenka jo je izkoristil Čebulj za 26:24.

Ameriški odbojkarji so četrti niz odprli s 4:1, a so se jim borbeni Slovenci z razpoloženim Šketom, ki je set začel namesto Urnauta, povsem približali. Ropret je blokiral za 6:6, sledilo je izenačeno nadaljevanje, po asu Pajenka je bila z 12:11 v ospredju zopet Slovenija, z dvema točkama Andersona so povedli Američani. Ti so po zaslugi Jaka Langoisa pobegnili na 15:13, Holt je prinesel še točki za 18:14. Kovač je priložnost ponudil še Klobučarju, a je nato pri 17:20 v igro vrnil Šketa. Prednost Američanov je skopnela, a v končnici Slovencem ni stekel začetni udarec. Gostje so si priigrali zaključno žogo pri 24:20, prek Andersona so izkoristili drugo za zmago s 25:21.