Fantastična Slovenija se je dvignila iz pepela!

Uncategorized 15. Sep 201819:27 > 19:30

Sijajen preobrat slovenske odbojkarske reprezentance na tekmi svetovnega prvenstva proti Belgiji. Naši fantje so zaostajali z 0:2 v nizih, a prišli do velike zmage!

Po zanesljivih zmagah nad Dominikansko republiko in Japonsko so se na tretji tekmi morali zelo potruditi za zmago. Belgijci so povedli z 2:0 v nizih, Slovenci pa so se nato prebudili in dobili vse nize do konca. VarovanciSlobodana Kovačanadaljujejo zmagoviti niz, vknjižili so tretjo zmago na SP-ju, s katero so si že zagotovili nastop v drugem delu prvenstva.

Igra v slovenskem napadu se je izboljšala šele po vstopu podajalcaGregorja Ropretain še posebej sprejemalcaAlena Šketa, ki je bil najzaslužnejši, da se je zgodil preobrat. Zbiral je točko za točko in bil zagotovo glavni junak v slovenski vrsti.

Belgijci povedli z 2:0
Po napetem boju so Belgijci dobili prvi niz s 25:22. Odlično igro so nadaljevali tudi v drugem nizu, bilo je videti, da bodo Slovenci gladko izgubili niz, saj so Belgijci vodili že z 18:9, a so Kovačevi varovanci izkoristili napake Belgijcev in jih ujeli (20:17). Belgijci so ohranjali razliko in pri 23:19 Kovača prisilili še v drugi odmor. Po njem je stvari v svoje roke vzel odlični Deroo in niz zaključil pri 25:21.

Glavna težava Slovencev v prvih dveh nizih je bila, da organizatorju Dejanu Vinčiču igre ni uspelo povezati, Mitja Gasparini, Klemen Čebulj in Tine Urnaut pa so žoge pošiljali zunaj igrišča, ali jih je zaustavljal blok. Premalo je bilo tudi igre na prvi tempo, pa tudi servisi niso bili tako prodorni kot na prvih dveh tekmah.

Slovenija prevzela nadzor
V tretjem nizu je Kovač na igrišču pustil vse tri igralce, ki so vstopili s klopi, Ropreta, Šterna in Šketa. Belgijci so povedli s točko razlike, a Slovenci tokrat niso dopustili, da bi si tekmeci zagotovili večjo prednost. Z blokom Pajenka in z asom Kozamernika so si Slovenci zagotovili preobrat in vodstvo (7:9). Vodstvo je nato Slovenija še povečala (11:15), z asom Gasparinija je vodila že z 11:16. Belgijci so se nekoliko približali, a niso resneje zapretili. Tretji niz je Slovenija predvsem zaradi dobrih začetnih udarcev in dobre obrambe dobila prepričljivo s 25:19.

V četrtem nizu je Slovenija povedla (9:12), a na koncu se je bil boj za vsako točko. Ekipi sta bili izenačeni na 17:17, nato pa so Belgijci prešli v vodstvo z 21:19. Na krilih Urnauta je Slovenija prišla do novega preobrata (21:22). Po dobrem servisu Gasparinija je bil še drugič v končnici niza v napadu uspešen Šket in pri 24:22 prinesel zaključno žogo. Prve zaključne žoge niso izkoristili, po napaki Belgije pa so Slovenci niz dobili s 25:23.

Napeto vse do konca
Tudi “tajbrejk” je bil izenačen, nobena ekipa si z izjemo samega začetka ni priigrala več kot točko prednosti, Slovencem je to uspelo šele pri izidu 13:11, spet po zaslugi Šketa. Ta je svoji ekipi tudi priboril prvo zaključno žogo, te še niso izkoristili, da so drugo, pa so zaslužni tekmeci, ki so s servisom poslali žogo v mrežo.