Argentina Slovencem zadala prvi poraz na SP-ju

Uncategorized 17. Sep 201822:47 > 22:52
Odbojka.si

Slovenski odbojkarji so na četrti tekmi prvega dela svetovnega prvenstva po pravem maratonu izgubili proti Argentini, ki je slavila po petih nizih.

Slovenija je po zmagah nad Dominikansko republiko, Japonsko in Belgijo, doživela prvi poraz na svetovnem prvenstvu. Varovanci Slobodana Kovača so si sicer že priigrali nastop v drugem delu tekmovanja, o končni uvrstitvi v skupini A, pa bo odločala torkova tekma z Italijo. Slovenija bi z zmago proti gostiteljici turnirja osvojila prvo mesto.

Slovenski selektor je na današnji tekmi v prvo postavo uvrstil junaka zmage nad Belgijo Alena Šketa, na mestu podajalca pa je začel Gregor Ropret. Na klopi sta tako ostala Dejan Vinčić in Klemen Čebulj, ki sta v prvem nizu spremljala bledo predstavo soigralcev. Argentinci so hitro povedli z lepo prednostjo (8:3 in 14:7) in vseskozi narekovali tempo igre. Čebulj je vstopil pri zaostanku 21:12, Slovenija pa je nato zaigrala bolje. Argentina je prvi niz dobila s 25:18.

V drugem delu je v igro vstopil tudi Vinčić, nadaljevanje pa je bilo precej bolj izenačeno. V zaključku so Slovenci stopili na plin in se razveselili izenačenja. Tretji niz je bil še bolj napet, Slovenci pa so izkoristili peto zaključno žogo in povedli z 2:1. S tem je postalo jasno, da bo Slovenija v skupini B osvojila vsaj tretje mesto in SP nadaljevala v Italiji (četrta reprezentanca se seli v Bolgarijo). V četrtem nizu so Slovenci znova popustili, Argentina pa je po vodstvu z 10:9 dala v višjo prestavo in izsilila skrajšani peti niz. Ta je bil zelo napet, v dramatični končnici pa so se zmage razveselili Južnoameričani.

Slovenija se bo z Italijo pomerila jutri, obračun je na sporedu ob 21.15 (prenos na Sportklub 3).