Ropret: Za nas je to težek poraz

OZS

Slovenska odbojkarska reprezentanca je prvi del svetovnega prvenstva končala s porazom proti gostiteljici Italiji (3:1). Obračun se je za Slovenijo sanjsko začel, Italijani pa so po izgubljenem prvem nizu zaigrali bolje in na koncu povsem zasluženo prišli do vseh treh točk.

Slovenija bo tudi drugi del prvenstva odigrala v Italiji, v skupini F pa se bo merila z Brazilijo, Avstralijo in Belgijo. Največ točk so v drugi del odnesli aktualni olimpijski prvaki Brazilci (11), Belgija jim ima na svojem računu deset, Slovenija za vodilno Brazilijo zaostaja za dve točki, Avstralci pa so s sedmimi zaenkrat na zadnjem mestu.

Slovenski reprezentantje so bili po tekmi vidno razočarani. Gregor Ropret je po porazu povedal: “Za nas je to težek poraz. Atmosfera je bila odlična in res smo dali vse od sebe. Škoda je nekaj nezbranosti v nekaj pomembnih trenutkih, predvsem pri težkih žogah. Italijani so odlično servirali in potem igrali blok in obrambo, mi pa enostavno nismo našli rešitve v napadu, da bi lahko prebijali njihov odličen blok. Enostavno so nam vsak niz pobegnili za dve, tri točke in ko se to zgodi, jih je skoraj nemogoče ujeti.

Po zmagi v uvodnem nizu, je slovenski napad prenehal delovati, Italijan pa so to s pridom izkoristili. Na to je opozoril tudi selektor Slovenije Slobodan Kovač: “Mislim, da smo v napadu precej padli, v zadnjih dveh nizih smo imeli napad samo 28 oz. 29% odstoten, kar je za kakovost mojih napadalcev zelo malo. Res je, da so nas nasprotniki napadli s servisom, a po drugi strani smo rekli, da bo ta tekma potekala v tej smeri. Da jih moramo napasti s servisom in dobro igrati v bloku in obrambi. To nam je v prvem nizu uspevalo, potem pa smo začeli grešiti, oni pa so nadaljevali s svojo igro. Za nami je težka tekma, ki so jo tekmeci dobili s 3:1.