Slovenija razbila Belgijo!

Uncategorized 21. Sep 201822:17 > 22:19
OZS

Slovenski odbojkarji so sijajno začeli drugi del svetovnega prvenstva. S 3:0 so premagali Belgijo, jutri pa jih čaka najbolj pomembna tekma na turnirju, ko jim bo nasproti stala Brazilija.

Prvi niz je bil (pričakovano) izenačen. Slovenci so povedli z 8:6, a so Belgijci napravili minipreobrat za 13:11. Slovenija jih je ujela na 22:22. Belgija si je nato priigrala dve zaključni žogi (24:22), a so jih Slovenci ubranili. Pri 26:26 sta odločilni točki prispevala Mitja Gasparini in Tine Urnaut za zmago z 28:26.

Dobljen uvodni niz je dal Slovencem krila. Zaigrali so bolj sproščeno in se v drugem nizu po izenačenju na 17:17 s točkami Grege Ropreta, Urnauta, Gasparinija in Alena Pajenka odlepili na 22:18. Pri 24:19 so imeli pet zaključnih žog, a so očitno prehitro začeli slaviti, tako da je Belgija izenačila na 24:24. Slovenci so nazadnje le izkoristili zaključno žogo pri 27:26, ko je napad Belgijcev končal v avtu (28:26).

Slovenija je odlično odprla tretji niz in se po dveh izjemnih servisih Gasparinija odlepila na 10:4. Razigrani Slovenci niso popuščali, delovalo je vse, nekajkrat pa so grešili tudi Belgijci, tako da je pri 16:7 belgijski selektor (spet) poklical svoje varovance k sebi. Odmor ni preobrnil poteka, Slovenija je tekmo mino pripeljala do konca (25:19). Pri Slovencih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Klemen Čebulj, Gasparini jih je dodal 14, Urnaut pa 13.