Kanada, Srbija, Nizozemska in Belgija z zmagami

FIVB

V zgodnejših terminih SP v odbojki so v 2. krogu slavile Kanada, Srbija, Nizozemska in Belgija.

V skupini G sta se pomerili Iran in Kanada. Po zelo izenačeni tekmi je s 3:2 v nizih slavila Kanada (20:25, 25:20, 15:25, 25:23, 12:15) in tako prišla do prvih dveh točk v drugem krogu, Iran je iztržil eno in je tako še vedno za točko v prednosti pred Kanado. A kot kaže, sta obe ekipi brez možnosti napredovanje v 3. krog. Tekma med prvo in drugouvrščeno ZDA in Bolgarijo je na vrsti v večernem terminu.

Srbija in Argentina sta si stali nasproti v skupini H. Srbi so slavili s 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) in so tako s 17 točkami prevzeli prednost v skupini pred Poljsko, ki ima tekmo manj. Argentina na četrtem mestu z 8 točkami nima več možnosti za napredovanje.

V skupini A sta bili tekmici Nizozemska in Finska. Pričakovano so na koncu slavili Nizozemci s 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:13), čeprav je v drugem nizu trenutek nezbranosti izkoristila Finska za tesno zmago v nizu. Finska z jutrišnjo tekmo zaključuje prvenstvo, Nizozemska ima za napredovanje še nekaj možnosti, ki pa niso odvisne samo od nje.

Belgija je s 3:0 (28:26, 28:26, 25:20) premagala Avstralce, ki so se izkazali kot izjemno težek nasprotnik in jutri čakajo še Slovence. Trenutno so Belgijci s 13 točkami in točko več na drugem mestu skupine F, a zvečer igrata Slovenija in Brazilija, ki bosta dali končno sliko.