Poezija srbske odbojke za zmago proti Italiji!

Uncategorized 26. Sep 201821:07 > 22:14
fivb.org

Srbski odbojkarji so tretji del skupinskega dela na SP v odbojki začeli s silovito zmago proti Italiji. Domačine so ponižali kar s 3-0 v nizih.

Srbija se je s to zmago znašla le korak od uvrstitve v polfinale in tako proti Poljski na drugi tekmi potrebujejo le en osvojen niz oziroma 54 osvojenih točk. V prepolni torinski dvorani so Srbi silovito začeli in nasprotniku po prvem nizu dovolili le do 15 točk.

V drugem nizu so Italijani dolgo držali korak, potem pa je četa selektorja Nikole Grbića s serijo pobegnila na 22:18, zaključno žogo je izkoristil Marko Ivović in na semaforju je pisalo že 2-0.

V tretjem nizu se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Na tehnični odmor so gostje odšli s prednostjo 16:12, po nekaj odličnih servisih pa je kmalu postalo jasno, da so domači danes daleč od zmage (20:13). Tekme je bilo konec po le uri in pol!

Najučinkovitejši igralec tekme pri zmagovalcih je bil Aleksandar Atanasijević z 19 točkami.