Brazilci dobili "prijateljski" obračun z Američani

Uncategorized 28. Sep 201818:36 > 18:37
fivb.org

Na tekmi brez rezultatskega pomena so odbojkarji Brazilije reprezentanci Združenih držav Amerike zadali prvi poraz na svetovnem prvenstvu. Izbranci Renana dal Zotta so slavili s 3:0 (-20, -18, -19), tako eni kot drugi pa so si že pred današnjo tekmo zagotovili polfinale.

Dvoboj je odločal le o prvem mestu v skupini I, Američani pa so se odločili, da bodo svojim najboljšim igralcem namenili počitek. Tudi Brazilija je zaigrala v premešani postavi, obračun pa dobila prepričljivo. Najbolj razpoložen je bil Evandro, ki je dosegel 19 točk, blestel pa je tako v napadu kot s servisi.

Na večerni tekmi so Poljaki v prvem nizu končali italijanske sanje o preboju med štiri najboljše. Italijani bi morali obračun dobiti v treh nizih in skupno osvojiti 15 točk več kot aktualni svetovni prvaki. Poljaki so prvi niz dobili s kar 25:14 in pričakovano potrdili polfinalno vstopnico.