SP v odbojki: To je 6 najboljših reprezentanc

FIVB

Danes se je končal drugi krog Svetovnega prvenstva v odbojki v ženski konkurenci, ki poteka na Japonskem. Tretji krog se nadaljuje v nedeljo, polfinala in finale pa so na vrsti 19. in 20. oktobra.

Izmed šestnajstih smo dobili 6 najboljših ekip, ki se bodo znotraj dveh skupin pomerile med seboj za napredovanje v polfinale in nato za naslov svetovnih prvakinj.

Že pred današnjim programom tekem je bilo znano, da sta se z najvišjim številom točk v svoji skupini Srbija (skupina E) in Italija (skupina F) že uvrstili med najboljših 6. Srbija je prvih 7 tekem prvenstva dobila brez izgubljena niza, nato pa je izgubila zadnji dve tekmi proti Japonski (3:1) in danes proti Nizozemski (3:0), a ji to ni pokvarilo odličnega izkupička po drugem krogu in gotove uvrstitve dalje. Italija pa je edina izmed vseh reprezentanc končala tudi drugi krog neporažena, z devetimi zmagami in polnim izkupičkom 27 točk napreduje v tretji krog.

V skupini E sta poleg Srbije imeli Japonska na drugem in Nizozemska na tretjem mestu po 21 točk, na četrtem mestu pa je z 18 možnost za napredovanje imela še Brazilija. V neposrednem boju so Japonke sicer izgubile proti Brazilkam v petih nizih, a si z osvojeno točko vseeno zagotovile napredovanje. Nizozemska pa je z zmago nad Srbijo na koncu končala na prvem mestu v skupini.

V skupini F so Kitajke z zmago nad Rusijo s 3:1 potrdile drugo mesto v skupini in izločile Rusinje, s čemer so napravile uslugo Američankam, ki so tako kljub porazu proti Italiji (3:1) zadržale tretje mesto in si zagotovile mestvo med najboljših 6.

Najboljšo šesterico sestavljajo: Nizozemska, Japonska, Srbija, Italija, Kitajska in ZDA.