Bankirke klonile v Zagrebu

OZS

Mariborske odbojkarice oslabljene klonile v Zagrebu proti hravškim prvakinjam.

V srednjeevropski ligi MEVZA so odbojkarice Nove KBM Branika v Zagrebu merile moči z domačo HAOK Mladost. Bankirke so odigrale tekmo brez poškodovanih Sare Najdič in Ize Mlakar.

Domačinke so v tekmo krenile silovito in takoj povedle s 5 točkami razlike (8:3). Mariborske odbojkarice so imele veliko težav na sprejemu, kar so hravške prvakinje izkoristile in si priigrale neulovljivo prednost 11 točk (15:4). Domačinke so set brez večjih težav pripeljale do konca in ga po napaki mlade Lorberjeve dobile 25:13.

Drugi set so slovenske pravkinje pokazale drug obraz. Ekipi sta bili izenačeni v začetku niza in prikazali borbeno igro. Pri rezultatu 13:13 so si bankirke uspele priigrati po asu Ele Pintar tri točke prednosti (16:13). Domačinke niso pustile da bi banirke pobegnile in po zaslugi kapetanke Dinke Kulič rezultat poravnale na 21.točki. Obetala se je dramatična končnica, v kateri so več zbranosti pokazale odbojkarice Nove KBM Branika. Kapetanka Karmen Kočar je z asom priiborila bankirkam dve zaključni žogi (24:22). Mariborčanke so ju ob prvi priložnosti izkoristile, in sicer po zaključenem napadu Anastasiye Bezsonove. Rezultat 25:22.

V tretjem nizu so ponovno prevzele pobudo domačinke, ki so po izenačenem uvodu uspele po dveh točkah Kuličeve pobegniti na 4 točke prednosti (11:7). Domačinke niso popustile in držale mariborske odbojkarice na varni razliki, in sicer so po bloku Lare Štimac vodile 19:12. Bankirke se niso predale in se po asu Bezsonove približale na tri točke zaostanka (17:20), a so v končnici domačinke le strnile vrste in dobile tretji niz s 25:19.

Četrti niz se je začel po okusu odbojkaric Mladosti, ki so po asu Butiganove hitro povedle 7:3. Napake v vrstah odbojkaric Nove KBM Branika so se vrstile, domačinke so pa igrale suvereno in po točki Vrbancove vodile že 14:6. Domačinke so prednost večale iz minute v minuto in na koncu suvereno slavile s 25:9.

Samo Miklavc, trener Nove KBM Branik: “Čestitam ekipi Mladosti za zmago. Imeli smo težave na začetku tekme, ko se nam je poškodovala edine organizatorica igre. V nadaljevanju smo sicer posikušali, a več kot dobljen set nam ni uspel.

HAOK Mladost: Matić (L), Pavičić 11, Kačić-Bartulovič, Butigan 13, Rajkovič (L), Štimac 5, Grbavica, Volmut 2, Pažin, Kulič (C) 12, Freund, Lukič, Vrbanc 15, Jurišič 13. Trener: Saša Ivaniševič

Nova KBM Branik: Mlakar, Kaučič 2, Dobaj (L), Bračko 1, Bezsonova 9, Najdič, Kočar (C) 3, Sobočan 12, Jerala (L), Pintar 8, Blagne 1, Fijok-Lorber 11. Trener: Samo Miklavc