Rusinje v Mariboru previsoka ovira za domačinke

Uncategorized 28. Nov 201821:19 > 21:26
OZS

Mariborske odbojkarice so na prvi tekmi šestnajstine finala evropskega pokala CEV Cup v domači Lukni klonile proti favoriziranim Rusinjam, ki so bile boljše z 0:3 (-20, -23, -22). Povratna tekma bo čez teden dni v Krasnojarsku.

Na prvi tekmi šestnajstine finala evropskega pokala CEV so domače odbojkarice Nove KBM Branika gostile rusko ekipo Yeniseia iz Krasnojarska. Domačinke so krenile pogumno proti favoriziranim Rusinjam in uspele držati stik do 10. točke, a so nato gostujoče odbojkarice nanizale tri zaporedne točke in povedle s 13:10. Odbojkarice Jeniseja so uspele prednost prenesti v končnico (20:17), saj jih gostiteljice niso uspele resneje ogroziti. Končni izid uvodnega niza, 25:20, je z napadom iz druge linije postavila Anastasia Kraiduba.

Drugi niz so na krilih osvojenega uvodnega bolj začele ruske odbojkarice, ki so z visokim blokom povsem ustavile mariborski napad in po bloku Maragrete Kurilo je bil rezultat 2:7 v njihovo korist. Domači trener Samo Miklavc je v igro namesto kapetanke Karmen Kočar poslal povratnico po poškodbi, Saro Najdič, kar je predramilo bankirke, ki so se po asu Anite Sobočan približale na 8:9. Gostujoči strateg Aleksander Koškin je vzel polminutni odmor in s prebudil svoje varovanke, ki so ponovno uspele pobegniti slovenskim prvakinjam in po točki Kurilove je bil rezultat 18:14 za Jenisej. A so odbojkarice Nove KBM Branika po zaslugi odličnega servisa Ize Mlakar in dobre igre v obrambi nanizale pet zaporednih točk in prešle v vodstvo pri 19:18. Rusinje so ponovno uspele pobegniti, tokrat na 20:23, po izenačeni končnici pa je bila za domačo vrsto znova usodna Kurilova, ki je zaključila napad za zmago s 23:25.

Uvod tretjega niza je pripadel odbojkaricam Nove KBM Branika, ki so po asu 15-letne Lorene Lorber Fijok povedle s 5:1. Mariborčanke so tudi v nadaljevanju igrale odlično in po zaključenem napadu Sobočanove vodile 12:5. Ruske odbojkarice so po zaostanku zaigrale odločno in prednost domačink manjšale iz točko v točko. Bankirke so vodile še s 16:12, nato pa je na začetni udarec prišla Kurilova in pomagala svoji ekipi do šestih zaporednih točk ter vodstva 18:16. Bankirke se po zaostanku niso več uspele vrniti v igro in tretji niz je po še eni točki odlične Kurilove pripadel odbojkaricam Jeniseja, tokrat s 25:22.