Turška kluba favorita za Klubsko svetovno prvenstvo (ž)

fivb.org

V noči iz ponedeljka na torek se na Kitajskem začenja 12. Klubsko svetovno prvenstvo za odbojkarice. Kot tudi na moškem turnirju, ki se je končal v nedeljo na Poljskem, se bo za laskavi naslov najboljše ekipe na planetu borilo osem ekip, razdeljenih v dve skupini po štiri.

Domači Zhejiang, evropske prvakinje Vakifbank iz Istanbula, azijske prvakinje Supreme Chonburi iz Tajske, najboljša ekipa Južne Amerike brazilski Minas Tenis Clube ter 4 dobitniki ”posebnega povabila”, turški Eczacibasi, fancoski Volero Le Cannet, brazilski Praia Clube in Altay iz Kazastana.

Vse do petka so na programu tekmovanja skupinskega dela. Za prvi dve mesti v skupini A, ki vodita v polfinale, se bodo borili Vakifbank, Minas, Zhejiang in Volero Le Cannet, v skupini B pa Eczacibasi, Praia Clube, Supreme Chonburi in Altay.

Favorita sta turška giganta, zadnji prvak Vakifbank z Mileno Rašić, Lonneke Sloetjes, Zhu Ting in Eczacibasi s Tijano Bošković, Korejko Kim, Jordan Larson.

Vse tekme Klubskega svetovnega prvenstva lahko spremljate na kanalih Sportkluba.

Do zdaj so v zgodovini Klubskih svetovnih prvenstev največ lovorik osvojila Vakifbank  in Eczacibasi (oba po dvakrat).