Rusinje premočne za odbojkarice Branika

OZS

Odbojkarice Nove KBM Branika so tudi v Krasnoyarsku klonile proti favoriziranim domčinkam, odbojkaricam Yeniseia.

V povratni tekmi šestnajstine finala pokala CEV sta se v Krasnoyarsku (Rusija) pomerila domači Yenisei in slovenske prvakinje, odbojkarice Nove KBM Branika. V prvi tekmi v Mariboru so slavile ruske odbojkarice.

Začetek tekem je bil izenačen, obe ekipi sta začeli previdno in zbrano. Ekipi sta bili poravnani do 6:6, nato so domačinke uspele nanizati tri zaporedne točke in po napdau iz druge linije Anastasie Kraidube povesti 9:6. A to je spodbudilo mariborske odbojkarice k boljši igri, ki so po zaostanku 9:11 po asu Ele Pintar izenačile na 11:11 in nato nanizale še tri točke ter po zaključenem napadu Marine Kaučič vodile 14:11. Sledila je ofenziva domačink, ki so z dobrimi servisi Iane Manziuk in visokim blokom povsem ustavile Mariborčanke in z delnim izidom 6:0 povedle 17:14. V nadaljevanju je sledil nov preborat slovenskih prvakinj, ki so po točki Ize Mlakar in napaki domačink povedle 22:19. Po asu Brine Bračko in zaključenem protinapadu Mlakarjeve so bankirke vodile že 24:19, a sledil je popoln preobrat domačink, ki so po zaslugi odlčnih servisov Natalie Nazarove (3 asi) in napak slovenskih odbojkaric dobile uvodni niz s 26:24.

Na krilih osvojenega uvodnega niza so v drugega krenile domačinke, ki so hitro po bloku Manziukove povedle s 6:3. Bankirke so poskušale, a so odbojkarice Yeniseia za vse napade imele odgovor. Po napaki Mlakarjeve je bil rezultat na sredini drugega niza 16:12 za ruske odbojkarice. Bankirkam v drugem nizu ni uspevalo veliko, kar so favorizirane Rusinje izkoristile in set brez večjih težav dobile s 25:19 ter si s tem zagotovile napredovanje v osmino finala.

V tretji niz so domačink krenile silovito in po bloku Kurilove povedle s 5:0. Odbojkarice Nove KBM Branika so se vdale v usodo in prednost domačink je do sredine niza narastla že na 10 točk (14:4). Domačinke so z blokom (9 v tretjem nizu) povsem ustavile Mariborčanke. Zmagovalec je bil odločen in odbojkarice Yenisei so tretji niz dobile s 25:13.

Yenisei Krasnoyarsk (RUS) : Nova KBM Branik 3:0 (SLO) (26:24, 25:19, 25:13)

Krasnoyarsk – Dvorana M.Dvorkin, 300 gledacev. Sodnika: Darko SAVIĆ (BIH), Ivan MOMIROV (BUL)

Yenisei Krasnoyarsk: Manziuk 6, Kraiduba 12, E. Samoylova 2, M. Samoylova 2, Pancheva (L), Frolova (C), Evteeva, Kurilo 14, Scheglova 9, Nazarova 11, Peretiatko 3, Simonenko 3. Trener: Alexander Koshkin

Nova KBM Branik: Mlakar 9, Kaučič 9, Bračko 3, Najdič 3, Kočar (C) 1, Sobočan 6, Pintar 2, Blagne (L), Lorber Fijok 4. Trener: Samo Miklavc