Mariborčanke suvereno do nove zmage

Uncategorized 15. Dec 201819:33 > 19:46
Gregor Wernig

Igralke Nove KBM Branika so brez večjih težav premagale drugo ekipo Calcit Volleya in tako uspešno prestale generalko pred polfinalom pokala, ko jih ponovno čaka današnji nasprotnik.

Nova KBM : Calcit Volley II 3:0 (25:21, 25:11, 25:13)

Jerala 5, T. Gojak (L), A. Gojak (L). Trener: Franci Obolnar

Drugi del državnega prvenstva so domačinke, odboijkarice Nove KBM Branika začele proti drugi ekipi Calcita iz Kamnika. V prvem krogu so bile uspešnejše državne prvakinje. Po izenečenem uvodu (4:4) so odbojkarice Nove KBM Branika z odličnimi servisi Ize Mlakar pobegnile z delnim izidom 7:0 in si tako prrigrale zajetno prednost. Mlade Kamničanke se niso dale in po seriji začetnih udarcev Manje Jerala je bil rezultat 9:11.

Domači trener Samo Miklavc je v igro namesto Anastasiye Bezsonove poslal mlado Loreno Lorber Fijok in s tem popravil sprejem domačink, ki so se v nadaljevanju po dveh zaporednih točkah Lorberjeve ponovno uspele oddaljiti na pet točk razlike (19:14). Domačinke prednosti več niso izpustile iz rok in po točki naveze Marina Kaučič-Sara Najdič je uvodni niz s 25:21 pripadel odbojkaricam Nove KBM Branika. Domačink so bolje začele tudi drugi niz in po bloku Ele Pintar povedle 4:1. Tudi v nadaljevanju domačinke niso popuščale in po asu Pintarjeve ter zaostanku 9:3 je gostujoči trener porabil že oba polminutna odmora.

Mlade Kamničanke niso uspele resneje ogroziti mariborskih odbojkaric, ki so po asu domače organizatorke vodile že 20:10 in drugi niz je bil odločen. Končni rezultat drugega niza 25:11. Po visoko dobljenem drugem nizu so mariborske odbojkarice odločno krenile tudi v tretji niz in po zaslugi servisov Brine Bračko, ki je menjala Kaučičevo ter Najdičeve hitro povedle 8:3. Bankirke so upravičile vlogo favoritinj tudi v tretjem nizu in točke nizale v serijah.

Brina Bračko je poskbela za vodvstvo Nove KBM Branik s 17:7 in tudi tretji niz je brez večjih težav pripadel domačinkam, ki so po točki Lorberjeve dobile tretji niz s 25:13.

IZJAVA PO TEKMI:
Anastasiya Bezsonova, odbojkarica Nove KBM Branik: “Zelo pomembna tekma,saj nas naslednji vikend čaka zaključni turnir slovesnkega pokala. Nisem še čisto uigrana z ekipo, ampak z vsakim treningom in tekmo napredujemo kot ekipa in sem zelo optimistična pred zaključnim turnirjem slovenskega pokala.”