Slovenke proti Islandiji in Izraelu po Euro

OZS

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca bo v soboto v Mariboru odigrala tekmo 5. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo proti Islandiji. Naslednjo bo sledil še obračun v gosteh pri Izraelu. Obe tekmi si v živo oglejte na Sportklubu.

Naša izbrana vrsta je pred zadnjima tekmama kvalifikacij v dobrem položaju, da si zagotovi drugi nastop na evropskih prvenstvih.

Srečanje z Islandijo bo za našo vrsto izredno pomembno, saj pred odhodom v Izrael potrebuje poln izkupiček. Tako Slovenke kot Izraelke so namreč še vedno v igri za drugo mesto v kvalifikacijski skupini A, ki še vodi na evropsko prvenstvo. Prvo mesto je že oddano Belgijkam, ki so v prvih štirih krogih kvalifikacij štirikrat zmagale.

Časa za priprave na nadaljevanje avgustovskih kvalifikacij ni bilo veliko. Selektor slovenske vrste, Alessandro Chiappini, je dekleta zbral minuli četrtek, njegovemu pozivu pa so se odzvale vse odbojkarice s seznama, z izjemo Pie Blažič in Nike Blagne, ki imata težave s poškodbami. Po prvih dneh treningov je italijanski strateg zelo zadovoljen: “Najprej bi se rad zahvalil klubom, saj so igralke na priprave prišle v dobri formi, v dobri kondicijski pripravljenosti, tudi tehnična in mentalna priprava sta zelo dobri. Ekipa je v tem trenutku izjemno motivirana, da odigra ti dve tekmi in to je zelo pomembno. Imamo le še nekaj dni, da se pripravimo in tako ne izgubljamo prepotrebnega časa. Zelo sem zadovoljen z odnosom deklet in z načinom, na katerega se poizkušamo pripraviti na ti pomembni tekmi,” je uvodoma dejal Chiappini, ki je odbojkaricam namenil dva prosta dneva, včeraj pa so dekleta že trenirala.

Na zadnji treningih bomo morali delati predvsem na našem sistemu igre, kar je edino, pri čemer smo nekoliko v zaostanku, zato bomo morali to hitro nadoknaditi in se predvsem posvetiti ritmu naše igre. Do tekme z Islandijo je le še nekaj dni, zato bomo začeli tudi s pripravo taktike. Kot sem že dejal, na tekme čakamo z veliko mero motivacije in vsi skupaj upamo, da se bo vse odvilo v pozitivni smeri,” je še dodal slovenski selektor.

Izbrani vrsti se je včeraj priključila srednja blokerka Saša Planinšec, ki je prvi del priprav izpustila, saj je imela konec decembra še klubske obveznosti (kruh si služi pri nemškem Dresdnerju SC): “Trenutno se bomo posvetili predvsem uigravanju, saj je premalo časa za karkoli drugega. V bistvu smo vsa dekleta v formi, saj smo sredi sezone in nam v tem trenutku zares manjka le uigranost. Obe tekmi, z Islandijo in Izraelom, bomo odigrale na najvišji možni ravni, na obeh si seveda želimo zmago. Naš cilj je, da tekmicam ne oddamo niti niza.”

Slovenke in Islandke so se srečale v 2. krogu kvalifikacij, obračun v Reykjaviku so s 3:0 dobile naše odbojkarice, ki so favoritinje tudi na sobotni tekmi. Ta se bo v mariborski dvorani Lukna začela ob 19:00 (v živo na SK 2).