Odbojkarska zveza Slovenije

Odbojka

09.01.2019 | 20.19 > 20:29

Slovenske odbojkarice prek Izraela zanesljivo na EP!

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca si je z zmago v Izraelu s 3:0 zagotovila nastop na EP, ki bo potekalo letos od 23. avgusta pa do 8. septembra v štirih različnih državah.

Slovenske odbojkarice so na zadnji tekmi kvalifiakcij za EP v Izraelu potrebovale zmago v samo enem nizu. Vstopnico za Evropsko prvenstvo so si zagotovile že takoj v prvm nizu, ki so ga naše odbojkarice zasluženo in zanesljivo dobile s 25:17.

V nadaljevanju je bilo vse jasno, saj sta si napredovanje iz skupine zagotovili: Belgija - na prvem mestu že pred časom in Slovenija kot druga na koncu v skupini z 12 točkami.

Drugi niz so naše odbojkarice dobile še z večjo prednostjo s 25:12. Najtežje pa je bilo našim v zadnjem, ko so se Izraelke dobro postavile po robu, a na koncu vseeno izgubile tudi zadnji niz s 25:23.