Mariborčanke prvič letos premagale Calcit

Aleš Oblak, Nova KBM Branik

Nova KBM Branik boljša od Calcit Volleya s 3:2 d

Tretji letošnji medsebojni obračun je pripadel štajerski zasedbi, ki je tako prvič premagala Kamničanke. Tekmo iz dvorane Lukna smo spremljali tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu.

Zelo napeto je bilo zlasti v drugem nizu, ki je trajal več kot pol ure in je na koncu pripadel Calcitu na 32. točki. Tako so gostje povedle že z 2:0 in kazalo je, da bodo še v tretje ugnale Mariborčanke.

A zadeve so se začele zapletati in tretji niz je po treh ubranjenih zaključnih žogah s strani gostujoče ekipe vseeno pripadel Novi KBM.

V četrtem nizu serija preobratov, najprej so bankirke potegnile, nato so Kamničanke prišle celo do napada za zmago a ga niso izkoristile.

Odločala je podaljšana igra, kjer so bile domače odbojkarice spretnejše ter 12. asom na tekmi, dosegla ga je Sara Najdić tudi zmagale.

Iza Mlakar 22 (Nova KBM); Olivera Kostić 24 (Calcit Volley).