LP: Friedrichshafen za las boljši od ACH-ja

CEV

Odbojkarji ACH Volleya so v Tivoliju v petih nizih izgubili proti Friedrichshafnu v petem krogu skupine C v Ligi prvakov.

V Ljubljani si je okrog 1000 gledalcev ogledalo srečanje med odbojkarji ACHVolleyja in Friedrichshafna. Gostje so slavili z 21:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:7 v nizih po dveh urah in osmih minutah igre.

Slovenski odbojkarji so uspešno začeli tekmo, ko so dobili prvi niz, izjemno borbo smo spremljali še v drugem, v tretjem pa je koncentracija že malo upadla. Domači so se vrnili v četrtem in iztržili peti niz, ki pa je šel na roko gostom.

Najuspešnejši posameznik pri zmagovalci je bil Bartlomiej Boladž s 17 točkami, pri domačih pa Timofej Polujan z 20.

V skupini C si je Zenit St. Peterburg že krog pred koncem zagotovil uvrstitev v četrtfinale, francoskemu Chaumontu pa to lahko uspe v naslednjem krogu proti ACH-ju. ACH je na 4. mestu skupine z 2 točkama in brez zmage.