Čehinje v finalu boljše od Mariborčank

Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so v finalu MEVZA Pokala klonile proti češkem VK UP Olomouc, ki je v finalu zasluženo slavil pred domačimi navijači.

V češkem Olomoucu je potekalo sklepno dejanje srednjeevropske lige MEVZA. Zaradi manjših nesoglasij pri sami organizaciji sta se v finalu pomerili vodilni ekipi rednega dela – Nova KBM Branik in VK UP Olomouc.

Domačinke so tekmo začele za odtenek bolje in po izenačenem začeteku povedle 8:6. Domačinke so uspele držati mariborske odbojkarice na varni razdalji in po točkah Gabriele Orvošove in Martine Michalikove je bil rezultat 16:12 za Olomouc. Tener odbojkaric Nove KBM Branik Samo Miklavc je vzel pol minute odmora, kar je predmramilo bankirke, ki so v nadaljevanju zaigrale bolje in po asu Sare Najdič znižale zaostanek na 17:18. Sledile je ponovna serija domačink, ki so po bloku Veronike Struškove povedle 23:18. Končni izid uvodnega niza 25:19 je z asom postavila Orvošova.

Domačinke so po osvojenem uvodnem nizu nadaljevale z dobro igro tudi v drugem in na začetku pobegnile branikovkam s tremi točkami razlike (5:2). Odbojkarice češkega Olomouca so nadzirale potek srečanja in po asu Michalikove je bil rezultat 12:8. Domačinke so na krilih domačih navijačev popolnoma prevzele pobudo ter po dveh blokih Veronike Trnkove povedle s 23:15. Končni izid 25:17 in za vodstvo 2:0 v nizih je s svojo sedmo točko postavila Trnkova.

Domačinke so nadaljevale z odlično igro tudi v tretjem nizu. Po iznečenem uvodu so domačinke z dobro igro v bloku ustavile mariborske odbojkarice in povedle 8:4. V nadaljevanju je trener bankirk Miklavc namesto Anastasiye Bezsonove v igro poslal mlado Loreno Lorber Fijok, ki mu je povrnila zaupanje in z asom Mariborčanke približala na 10:11. Odbojkarice Nove KBM Branika so uspele zmanjšati napake v igri ter po točki Brine Bračko in asu Mlakarjeve obrniti rezultat na 16:14 v svojo korist. Bankirke niso popustile in po 15.točki Mlakarjeve so imele pred končnico prednost 21:18 in prednosti niso več izpustile iz rok ter po bloku Ele Pintar dobile tretji niz s 25:20.

Četrti niz so ponovno bolje odprle domačinke, ki so kaznovale nezbranost mariborskih odbojkaric in hitro povedle z 8:4. Prednost odbojkaric Olomouca je naraščala in po zaključenem napadu Andree Kossaniyove je le ta bila 15:8. Mariborske dobojkarice zaostanka niso uspele nadoknadite in končni izid četrtega niza 25:16 je s svojim sedmim blokom na tekmi postavila Trnkova.

Odigrali smo slabo tekmo. S servisom nam ni uspelo nasprotnika oddaljiti od mreža, kar je njim omogočilo lažjo igro v napadu. Pre name jekr nekaj dela, saj nas če slabe tri tedne čaka vrhunec sezone, ki ga moramo oddelati veliko bolje,” je po tekmi dejal Žiga Kos, pomočnik trenerja Nove KBM Branika.