Nova KBM Branik

Odbojka

16.04.2019 | 19.34 > 19:44

Bankirke z izjemno predstavo do druge zmage v finalu

V Mariboru so se v dvorani Lukna na drugi tekmi finala državnega prvenstva pomerile odbojkarice Nove KBM Branika in GEN-i Volleyja. Branilke naslova iz Maribora so slavile s 3:0 v nizih in v seriji povedle z 2:0.

V petek smo v Novi Gorici videli izjemno tekmo, ki je bila polna preobratov. Mariborčanke so slavile po petih nizih in odlično pričele z lovom na 16. in tretji zaporedni naslov.

Na prvi domači tekmi finalne serije so varovanke Bruna Najdiča zaigrale odlično in povsem nadigrale tokrat neprepoznavne Primorke. Obračun je vsekakor odločila končnica drugega niza, pred katero so odbojkarice GEN-i Volleyja nadoknadile visok zaostanek osmih točk (17:9) in izenačile na 22:22. V ospredje sta nato stopili Iza Mlakar in Anastazija Bezsonova, ki sta Mariborčankam zagotovili vodstvo z 2:0.

V tretjem nizu je domača ekipa zaigrala še bolj prepričljivo kot v prvem in hitro je postalo jasno, da se bodo aktualne državne prvakinje razveselile še druge zmage v finalni seriji.

Aktualne prvakinje so zdaj le še zmago oddaljene od novega naslova. Prvo zaključno žogo bodo imele že v petek v Novi Gorici.

Finalne obračune lahko spremljate na kanalih televizije Sportklub.