Odbojkarji ACH-ja brez težav ubranili naslov

Uncategorized 18. Apr 201919:58 > 20:05
Odbojkarska zveza Slovenije

Odbojkarji ACH Volleyja so na tretji tekmi finala v Tivoliju s 3:1 premagali Calcit Volley in se razveselili še šestnajstega naslova državnih prvakov v klubski zgodovini.

Serijski prvaki so imeli v finalni seriji nekaj težav le na uvodni tekmi, ko so komaj izvkekli zmago s 3:2, nato pa zanesljivo prišli do naslova. Tokrat so bili v napadu zelo zanesljivi, glavno razliko pa ustvarili z uspešno igro v bloku (15:10).

V uvodnem nizu so bili Kamničani sicer v igri za zmago vse do rezultata 16:16, ko so gostitelji prišli do štirih zaporednih točk in niz na koncu dobili na 19.

V drugem nizu smo videli kar nekaj preobratov, Kamničani pa so povedli tudi s 14:18, a na koncu ostali brez izenačenja. V tretjem nizu so gostje začeli silovito in povedli s 4:11. Prednost so zadržali vse do konca in znižali zaostanek ter ohranili upe na popoln preobrat.

Do slednjega vendarle ni prišlo, saj je ACH hitro povedel z 12:6 in nato skorajda brez težav prišel do odločilnega niza ter novega naslova državnih prvakov.