Obetavno ime pri slovenskih odbojkarskih prvakih

Uncategorized 12. Jun 201913:15 > 13:18
Odbojkarska zveza Slovenije

Slovenski državni prvaki aktivno kreirajo ekipo za prihodnjo sezono, v kateri bodo znova tekmovali med najboljšimi evropskimi moštvi v Ligi prvakov. Dres kluba ACH Volley Ljubljana bo tako z novo sezono nosil tudi izjemno obetaven srbski korektor Božidar Vučičević.

OZS

Božidar Vučičević je zadnje tri sezone igral za Vojvodino iz Novega Sada, trenutno pa s srbsko reprezentanco skupaj z organizatorjem igre zmajev Andrijo Vilimanovićem tekmuje v ligi narodov. Korektor, ki v višino meri 205 centimetrov, je Ljubljano izbral zaradi kvalitetne ekipe in visokih ambicij kluba. ”Pričakujem in verjamem, da bomo kot ekipa prihodnje leto ponovili zmage v državnem prvenstvu, pokalu in MEVZI. Prav tako pa si želim, da bi naredili odmeven rezultat v Ligi prvakov,’‘ je dejal 20-letnik, ki se zgleduje po srbski odbojkarski legendi Ivanu Miljkoviću.

Prejšnji teden je vodstvo kluba podaljšalo sodelovanje tudi s podajalcem Rokom Satlerjem, ki je ob podpisu nove pogodbe povedal: ‘‘Glede na to, da se moja želja po tekmovanjih na vrhunskem nivoju in vsakodnevnih treningih ni zmanjšala, smo se odločili, da tudi v prihodnjem letu zastopam barve najtrofejnejšega kluba v Sloveniji.’‘ Ob mladi igralski zasedbi bodo Satlerjeve bogate izkušnje še kako dobrodošle.

Trenutna postava ACH Volleyja Ljubljana za sezono 2019/20:

Organizatorja igre: Andrija Vilimanovič (SRB), Rok Satler

Sprejemalci: Jan Pokeršnik, Jure Okroglič, Matej Kök, Andrej Flajs

Blokerji: Matic Videčnik, Uroš Pavlović, Diko Purić

Korektorja: Petar Đirlić (HRV), Božidar Vučičević (SRB)

Prosta igralca: Kyle Dagostino (ZDA), Žiga Kumer