Slovenke brez težav odpravile Portugalsko

Uncategorized 12. Jun 201921:58 > 22:01
OZS

Slovenska odbojkarska reprezentanca je dobila obračun evropske lige s Portugalsko. Varovanke Alessandra Chiappinija so slavile s 3:1 v nizih.

Slovenke po novi zmagi krog pred koncem rednega dela tekmovanja ostajajo na prvem mestu. Pred Grkinjami imajo po petih tekmah točko prednosti.

Slovenija je proti Portugalski prejšnjo soboto v gosteh izgubila z 2:3, tokrat pa bila pred domačimi navijači zelo prepričljiva. 650 navijačev v Mislinji je v uvodnih nizih videlo odlično predstavo naših deklet, ki so prevladovale predvsem v bloku. To jim je prineslo vodstvo z 2:0, Portugalke pa so nato dobile tesen tretji niz. V četrtem nizu je bila Slovenija znova razred zase in tekma je bila dokončno odločena.

Z 21 točkami se je izkazala korektorka Darja Eržen, skupno 27 točk pa sta dosegli blokerki Tina Grudina (14 točk) in Saša Planinšec (13 točk). Pri Portugalkah je bila s 17 točkami najboljša Julia Kavalenka.

Odločilna tekma je na vrsti v soboto, ko bodo Slovenke znova igrale v Mislinji. V goste prihajajo Grkinje, ki so jih naša dekleta na prvi tekmi premagala z 0:3.