Bošnjak in Možič odlična peta na svetovnem prvenstvu

OZS

Slovenska odbojkarja na mivki Črtomir Bošnjak in Rok Možič sta svetovno prvenstvo do 21 let na Tajskem zaključila na 5. mestu in dosegla enega največjih uspehov slovenske odbojke na mivki.

V boju za uvrstitev v polfinale sta naša predstavnika tesno izgubila z Rusoma Vasilijem Ivanovim in Sergejem Gorbenkom, ki sta bila boljša z 2:1 v nizih.

Slovenska odbojkarja sta na Tajskem igrala s posebnim povabilom Mednarodne odbojkarske zveze (FIVB) in ga več kot upravičila, saj sta kljub temu, da Bošnjak šteje šele 18, Možič pa celo 17 let, prepričljivo slavila v skupinskem delu tekmovanja, v katerem sta po vrsti odpravila dvojice iz Avstralije, Argentine in Alžirije. S tremi zmagami brez izgubljenega niza in prvim mestom v skupini sta se naša fanta uvrstila neposredno med šestnajst najboljših parov na prvenstvu, nato pa odlično igrala tudi v osmini finala in se veselila zmage nad Kubancema Jorgejem Alayo in Lazarom Portesom, od katerih sta bila uspešnejša z 21:14 in 21:18.

Nalet mladih slovenskih odbojkarjev sta ustavila šele Rusa Vasilij Ivanov in Sergej Gorbenko, ki sta v napetem četrtfinalnem obračunu slavila po treh nizih, z 18:21, 21:19 in 15:12. Bošnjak in Možič, ki je le teden dni nazaj na evropskem prvenstvu do 18 let, v paru z Rokom Bračkom, osvojil srebrno odličje, sta svetovno prvenstvo na Tajskem tako zaključila na 5. mestu in poskrbela za eno najboljših slovenskih uvrstitev v odbojki na mivki.