Rusi zrušili Američane za drugi naslov v Ligi narodov

FIVB

Ruska moška odbojkarska reprezentanta je ubranila naslov najboljšega v Ligi narodov, potem ko je v finalu odpravila ZDA.

V velikem finalu druge edicije odbojkarske Lige narodov je bila Rusija v Chicagu boljša od ZDA po štirih nizih in tako ubranila zmago iz lanskega leta. Rusi so slavili s 25:23, 20:25, 25:21 in 25:20 ter tako poskrbeli za manjše presenečenje, ko so v finalu odpravili favorizirane Američane.

Američanom je v tolažbo ostalo vsaj dejstvo, da bodo tudi naslednje leto gostili zaključni turnir ter bodo tako zagotovo med nastopajočimi reprezentancami.

Rusi so prvi niz dobili po ogročenem boju, vendar v drugem nekoliko padli v igri, kar so Američani znali izkoristiti ter prišli do izenačenja. Američani so bolje začeli tretji niz, vendar so Rusi na sredini uspeli pripraviti preobrat in na koncu povedli z 2:1, medtem ko so najboljše prihranili za konec ter tako prišli do naslova in bogate denarne nagrade.

Če gledamo samo golo statistiko, sta bili reprezentanci zelo izenačeni. Američani so z napadaom osvojili dve točki več, pri bloku so bili za tri točke uspešnejši Rusi, vendar so gostitelji naredili štiri napake več.

Pri šampionih je s 17 točkami blestel Dmitry Volkov, Egor Kluika jih je dodal 14, na drugi strani je bil z 20 točkami najuspešnejši Taylor Sander, točko manj je dosegel Matt Anderson, ki je bil izbran za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja.