Slovenija ohranja upe za olimpijske igre

Uncategorized 10. Avg 201920:38 > 20:49
OZS/Twitter

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je dosegla prvo zmago v olimpijskih kvalifikacijah. S 3:0 v nizih so bili boljši od Tunizije.

Na drugi tekmi so Slovenci na mestu organizatorja začeli z Gregorjem Ropretom, ki je zamenjal Dejana Vinčića. Prvi niz je naša reprezentanca začela z vodstvo 2:1, nato pa so se Tunizijci zbrali in prevzeli vodstvo (5:3). Slovenci so nato zaigrali bolje in ob drugem tehničnem odmoru prišli do najvišje prednosti (16:12). Toda Tunizijci so na krilih razpoloženega Hamze naggeja, ki je odlično izvajal servisne udarce, v nadaljevanju uspeli izenačiti (19:19). Pri vodstvu Slovenije z 21:20 pa so Tunizijci naredili napako, ki je bila usodna.

V drugem nizu precej boljša igra Slovencev, ki so bili ves čas v vodstvu, največ za 8 točk (21:13). Ob koncu drugega niza je Kozamernik dosegel prvi as za Slovenijo (24:16), nato pa so naši reprezentanti izkoristili prvo zaključno žogo.

V tretjem nizu pa znova padec koncentracije pri Slovencih. Tunizijci so vodili za 5 točk (5:10). Naši so se sicer uspeli nekoliko približati (11:13) toda nato so tekmeci svojo prednost podvojili (11:15). Še pri izidu 18:21 ni kazalo, da bi lahko niz izgubili. Toda servisi Kozamernika so poskrbeli za preobrat. S štirimi zaporednimi točkami so Slovenci prešli v vodstvo, prek Tončka Šterna pa tudi do zmage.

V nedeljo sledi odločilna tekma proti Poljski. Tudi v nesporednem prenosu na Sportklubu.