SLOVENIJA je v polfinalu!!! Padla je Rusija!!

Uncategorized 23. Sep 201922:52 > 22:58
OZS

Slovenija je pred najboljšo in najbolj noro publiko v Stožicah prišla do velike zmage proti Rusiji v četrtfinalu EP v odbojki so s 3:1 premgali Rusijo in se jim maščevali za poraz v skupinskem delu. V polfinalu naše fante sedaj čaka Poljska.

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je v četrtfinalu EP ponovno srečala s favorizirano Rusijo. Naši odbojkarji so pred razprodanimi Stožicami s 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21) porazili Ruse in si tako priborili polfinale EuroVolley-ja proti Poljski.

Slovenski odbojkarji so v prvem nizu igrali na krilih odličnih navijačev. Od rezultata 12:11 so bili naši vseskozi v prednosti in so imeli vse v svojih rokah, tudi v zaključku niza, ko je bilo to najbolj potrebno so danes delovali veliko bolje kot na zadnji medsebojni tekmi. Slovenci so sicer zapravili dve zaključni žogo, a dobili zadnjo – tretjo in niz dobili s 25:23.

V drugem so bili naši fantje še boljši, vodili so od začetka do konca in Rusom niso pustili dihati. Drugi niz so dobili s 25:22.

V tretjem nizu so bili Rusi enostavno predobri (25:21), naši pa so malce zadihali pred odločilnim in pomembnim četrtim nizom. Tudi v četrtem nizu so naši vodili praktično od začetka do konca in se na koncu več kot zasluženo veselili uvrstitve v polfinale.

“Tokrat smo proti Rusiji igrali neverjetno dobro v napadu in pri začetnih udarcih. Nasprotne ekipe nas težko premagajo, saj imamo enkratno podporo naših čarobnih navijačev,” je dejal selektor Alberto Giuliani.

Slovenija: T. Štern 1, Pajenk 9, Kozamernik 8, Šket, Gasparini 12, Vinčić 3, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret, Urnaut 13, Čebulj 12. Selektor: Alberto Giuliani.