Drugi polfinalni par Srbija – Francija

Uncategorized 24. Sep 201919:48 > 22:50
CEV

Odbojkarska reprezentanca Srbije je v Antwerpnu premagala Ukrajino s 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9) in se je z zmago uvrstila v polfinale Evropske prvenstva v odbojki. Njena ovira na poti do finala je Francija,

V prvem četrtfinalu sta se pomerili Francija in Italija. Prvi niz so gladko dobili galski petelini (25:16), v drugem so naši zahodni sosedje nudili nekoliko večji odpor, a vseeno morali priznati premoč tudi v drugem delu igre (27:25). V tretjem so trikolori s 25:14 potrdili zmago in napredovanje v polfinale Eurovolleya. Pri Francozih je Stephen Boyer dosegel 25 točk, pri Italijanih je bil najučinkovitejši Osmany Juantorena Portuondo z 9-imi točkami.

V drugem četrtfinalu sta moči merili Ukrajina in Srbija. Prvi niz so s 25:21 dobili Ukrajinci. V drugem so se Srbi vrnili nazaj v igro, set so osvojili s 25:23. Tudi v tretjem nizu smo videli tesen izid, na koncu je bila Srbija od Ukrajine boljša s 25:22. Ukrajinci so v 4. nizu izenačili na 2:2 (19:25) in srečanje odpeljali v 5. niz. Srbija je zadnji del igre dobila s 15:9 in se tako uvrstila v polfinale Europskega prvenstva. Tam bo njen nasprotnik Francija. Aleksandar Atanasijević je bil najboljši s 24. točkami, Uroš Kovačević jih je dodal 21. Pri Ukrajincih je prevladoval Jan Jereščenko z 18-imi točkami, eno manj je osvojil Dmitro Vietski, 12 jih je dodal Yuriy Semenyuk

Imamo torej oba polfinalna para: Slovenija – Poljska (Stožice, četrtek – 20:30) in Francija – Srbija (Pariz, petek – 21:00) .