Odličen prvi niz je bil premalo, Slovenija do srebra

Uncategorized 29. Sep 201919:36 > 19:39
Odbojka.si

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v finalu evropskega prvenstva morala priznati premoč Srbiji, ki je v Parizu zmagala s 3:1 v nizih.

Uvodni niz je bil za Slovenijo sanjski. Izbranci Alberta Giuliania so začeli fantastično in z odličnimi bloki ves čas pritiskali na srbski napad. Slovenija je v končnico vstopila s petimi točkami prednosti (20:15), nato pa prišla do šestih zaključnih žog. Naši fantje so izkoristili drugo, ko je Gasparini žogo zvito poslal čez srbski blok. Srbi so v prvem nizu prišli le do enega bloka.

Drugi del igre je prinesel povsem drugačno igro. Srbi so izboljšali blok in povsem zaustavili slovenske napadalce. Na začetnem udarcu je blestel Uroš Kovačević in Srbija je hitro prišla do lepe prednosti (6:12). Slovenci se nikakor niso uspeli vrniti v niz, ki so ga Srbi na koncu dobili z zastrašujočih 25:16. Slovenski napad v tem nizu je bil le 30-odstoten.

Tudi tretji niz so bolje začeli Srbi, ki so povedli z 2:0, a so se Slovenci hitro prebudili in poskrbeli za preobrat (3:2). To žal ni bila napoved slovenske vrnitve, saj so Srbi nato nadaljevali s predstavo iz drugega niza. Na servisih se je razigral še Srečko Lisinac, Srbija pa je povedla z 10:6. Giuliani je nato iz igre povlekel Gasparinija, ki ga je zamenjal Alen Šket, a Slovenija nikakor ni uspela izničiti prednosti Srbov, ki so nato povedli s 17:11, ter nato niz dobili s 25:18. Učinkovitost slovenskega napada je bila v tem delu igre še nižja, padla je na 19-odstotkov.

V četrtem nizu smo videli bolj izenačen začetek, nato pa so Srbi vnovič povedli. Po videoanalizi, ki je pokazala, da je Gasparini prestopil, so varovanci Slobodana Kovača povedli z 10:17. Naši fantje so se dvakrat še približali na točko zaostanka, več pa niso zmogli. Slovenija je sicer grizla do konca in s petimi točkami zapored prišla do izida 23:20 za Srbijo, preobrata pa vendarle ni bilo. Končni izid v četrtem nizu je bil 25:20.

MVP turnirja je postal tudi najboljši igralec finala Uroš Kovačević.