Mariborčanke povsem nemočne v Kaliningradu

Uncategorized 20. Nov 201918:38 > 18:50
Nova KBM Branik

Slovenske odbojkarice Nove KBM Branika so danes odigrala prvo tekmo v skupinskem delu Lige prvakinj in zanesljivo s 3:0 v nizih izgubile na gostovanju pri ruski ekipi Lokomotiv Kaliningrada.

Slovenske državne prvakinje Nove KBM Branike so danes odigrale prvo tekmo v odbojkarski Ligi prvakinj v letošnji sezoni. Mariborčanke so se po nesrečnem žrebu znašle v skupini smrti, ob boku samih izjemnih ekip iz Rusije, Italije in Turčije.

Slovenke so v prvem krogu gostovale v Rusiji, kjer so se pomerile z ekipo Lokomotiv Kaliningrada. Domačinke so seveda veljale za izrazite favoritinje in so le to vlogo tudi upravičile na igrišču.

V prvem nizu so se Mariborčanke zelo dobro borile, do rezultata 11:11 so bile povsem blizu – dvakrat so tudi celo vodile. V nadaljevanju pa so popustile oziroma domačinke so dvignile nivo svoje odbojke in prvi niz dobile s 25:18.

V drugem so Rusinje dominirale od začetka do konca in slavile s 25:14. Še z večjo razliko se je končal zadnji tretji niz, ki so ga domačinke dobile s kar 25:11 in povsem zasluženo slavile s 3:0 v nizih.

Prihodnjo sredo bodo Mariborčanke doma ob 19h gostile turško ekipo Vakıfbanka.