Pomembne pokalne zmage za štiri moštva

Simon Vesel, OZS

V tekmovanju za Pokal Slovenije smo v četrtfinalu spremljali prva srečanja najboljših osmih ekip v moški konkurenci, pred povratnimi tekmami so si prednost zagotovili odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana, Calcit Volleyja, Maribora in Hiše na kolesih Triglav.

V Ljubljani so aktualni državni in pokalni prvaki gostili eno najboljših slovenskih ekip v zadnjih letih, Salonit Anhovo, gledalci v Hali Tivoli pa so videli zanimiv obračun, ki se je sicer končal s 3:0 v korist ACH Volleyja Ljubljana, a so bili vsi trije nizi izenačeni vse do konca. V prvem so namreč Kanalci zbrali 23, v drugem in tretjem pa 22 točk.

Bolj prepričljivi so bili odbojkarji Calcit Volleyja, ki so gostovali v Šoštanju in proti moštvu, ki v prvenstvu po osmih odigranih krogih še nima zmage, zanesljivo, s 25:16 in 25:18, dobili prva dva niza, v tretjem pa so bili Kamničani boljši le za odtenek, s 25:23.

Vodilno moštvo slovenskega prvenstva, Maribor, je imelo na gostovanju pri Krki precej težav. Obračun so bolje začeli Štajerci, ki so hitro prišli do sedmih točk naskoka, nato pa so Dolenjci strnili vrste in že v prvem nizu skoraj poskrbeli za preobrat, nato zanesljivo dobili drugega, v tretjem in četrtem nizu, ki sta se zaključila z rezultatom 26:24 pa so bili bolj zbrani Mariborčani.

Pomembne zmage na prvi tekmi četrtfinala so se veselili odbojkarji ekipe Hiša na kolesih Triglav, ki so gostovali pri Panviti-Pomgrad in po gladko izgubljenem prvem nizu prišlo do preobrata. Drugi in tretji niz sta minila v znamenju gorenjskega moštva, v četrtem pa smo spremljali izenačen in napet dvoboj, ki se je na koncu zaključil s 26:24 v korist Kranjčanov.

Povratne tekme, ki bodo odločale o udeležencih zaključnega turnirja najboljše četverice, bodo na sporedu 27. novembra. Pri ženskah se bosta Gen-i Volley in Nova KBM Branik v okviru četrtfinala srečala danes, ostale tekme bodo na sporedu prihodnji teden.