Večni odbojkarski derbi in priložnost za maščevanje

Calcit Volleyball

Kamniški odbojkarji so uspešno prestali četrtfinalni preizkušnji s Šoštanjem Topolšico in se pričakovano uvrstili na zaključni turnir pokala Slovenije. Popolnoma drugačna pa bo nedeljska tekma, ko bodo ob 20.30 v desetem krogu srednjeevropske lige gostili vodilno ekipo v tem tekmovanju, ACH Volley.

Kamničani, člani ekipe Calcit Volley so ACH Volley v uvodni tekmi sezone v Tivoliju premagali s 3:0. Mario Koncilija, letošnja okrepitev Calcit Volleyja, ne bi imel nič proti, če se zgodba z ljubljanske tekme ponovi tudi v Kamniku.

Čeprav bo Mario Koncilja v sredo, 4. decembra, dopolnil šele 27 let, je za njim že dolgotrajna in pestra kariera v slovenskem državnem prvenstvu, preizkusil pa se je tudi že v tujini. Svojo odbojkarsko pot je, tako kot Jan Brulec, začel v Žužemberku, nadaljeval v Novi Gorici pri ekipi Go Volley, nato pa v Murski Soboti, ACH Volleyju, SK Zadrugi Aich/Dobu in lani v Krki.

“Vesel sem, da sem spet v ekipi, ki se bori za najvišja mesta v obeh domačih tekmovanjih in v srednjeevropski ligi, tu pa so potem še tekme v pokalu Challenge. Upam, da nam bo tudi z mojo pomočjo uspelo priti do kakšnega odmevnejšega rezultata. Prvi vtisi so zelo dobri, imam odlične soigralce, klub je vrhunsko organiziran, tako da so izpolnjeni vsi pogoji, da bi nam lahko uspelo,” je prepričan Koncilja, ki je imel ob uspešnem začetku sezone Kamničanov pomembno vlogo v ekipi.

Po treh zaporednih zmagah, tudi proti ACH Volleyju in Mariboru, je sledilo obdobje nekoliko slabših predstav ter domači poraz proti ekipi Union Raiffeisen Waldviertel ter v gosteh proti ekipi Mladost Brčko. Vendar so se Kamničani hitro vrnili za zmagovalne tirnice.

Toda vse trenutne misli so uprte na nedelji večni derbi s serijskimi slovenskimi državnimi prvaki. Spomini na uvodno tekmo v Tivoliju, ko so slavili brez izgubljenega niza, so sicer lepi, toda … “Seveda je bilo lepo sezono začeti z zmago proti ACH Volleyju, ki pa na tej tekmi ni bil v polni zasedbi, ampak zmaga je zmaga. Ne verjamem, da bodo Ljubljančani razmišljali o prvi tekmi lige prvakov, ki je pred njimi prihodnji teden, saj se zavedajo pomembnosti nedeljske tekme, saj bo veljala tudi za modro skupino državnega prvenstva. Vsekakor bomo naredili vse, da jih še drugič zaporedoma premagamo. Naša prednost bo zagotovo domače igrišče in naši navijači. Malce mi je le žal, da bo tekma tako pozno, upam, da se to ne bo preveč poznalo na obisku,” si pomoči s tribun želi Koncilja, ki pot do zmage vidi predvsem v dobrem servisu.

V srednjeevropski ligi trenutno s tekmo več vodi prav ACH Volley, ki 18 točk, ali dve več Kamničani, tretja pa je trenutno zagrebška Mladost, ki je pri desetih točkah.