Italijanska odbojka na SK od 13. septembra dalje

Lega Pallavolo

Za uvod v novo sezono klubske odbojke v Italiji se bodo pomerile štiri najboljše ekipe v polfinalih italijanskega Superpokala: Trentino – Lube in Perugia – Modena, ki sta na sporedu 13. septembra, temu sledijo tekme italijanskega državnega prvenstva.

Vodilni pri italijanski odbojkarski ligi so se glede na situacijo odličili za popolnoma nov format Superpokala z željo, da klubi pred začetkom sezone odigrajo čimveč pripravljalnih tekem.

Iz istega razloga so spremenili sistem tekmovanja tudi v Italijanskem pokalu, v katerem bodo praktično istočasno kot Superpokal odigrane tekme prvega kroga Pokala, sodelovale bodo ekipe, v ‘Covid sezoni0 uvrščene med 5. in 12. mestom.

Povratne tekme polfinala Superpokala bodo na sporedu 20. septembra. Dvoboji se bodo igrali po pravilih CEV, torej v primeru istega števila osvojenih točk bo o zmagovalcu odločal ‘zlati niz’.

Finale bo samo ena tekma, 25. septembra, kot otvoritev Arene v Veroni.

Italijansko prvenstvo, popularna Superliga, se začne 27. septembra.