Slovenski klubi dobili tekmece v evropskih pokalih

Aleš Oblak

Na sedežu Evropske odbojkarske konfederacije (CEV) je potekal žreb evropskih odbojkarskih pokalov, v katerih bo v letošnji sezoni nastopilo pet slovenskih klubov. ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley bosta igrala v elitni ligi prvakov in prvakinj, Nova KBM Branik in SIP Šempeter v pokalu CEV, moška

ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley bosta igrala v elitni Ligi prvakov in prvakinj, Nova KBM Branik in SIP Šempeter v pokalu CEV, moška ekipa Calcit Volleyja pa v pokalu CEV Challenge.

Žreb v Luksemburgu pod taktirko nekdanje odlične hrvaške odbojkarice Maje Poljak in italijanskega reprezentanta Simoneja Giannellija je veliko zadovoljstva prinesel v tabor slovenskih prvakinj, odbojkaric Calcit Volleyja, saj jim je v prvem krogu kvalifikacij lige prvakinj namenil zagrebško Mladost. Varovanke Aljoše Jemca bodo prvo tekmo igrale že med 22. in 24. septembrom, povratni obračun bomo spremljali teden dni kasneje. Če se bo Kamničankam uspelo uvrstiti v naslednji krog tekmovanja, se bodo za preboj v skupinski del lige pomerile z zmagovalkami dvoboja med Hapoelom Kfar Sabo iz Izraela in poljskim LKS Commercecon Lodž.

Manj sreče pri plesu kroglic so imeli odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana, ki so že uvrščeni v skupinski del lige prvakov, med dvajset najboljših evropskih moštev. Slovenski prvaki bodo tekme na najvišji ravni igrali v okviru skupine C, skupaj z ruskim Zenitom iz Kazana, nemškim Berlinom Recycling Volleys in zmagovalcem kvalifikacijske skupine G. Glavni del lige prvakov se bo odvijal med 17. novembrom in 11. februarjem, sledili bodo izločilni boji.

V ligi prvakov bomo sicer spremljali kar 36 moških in 29 ženskih ekip, skupno pa bo v evropskih pokalih nastopalo 164 ekip.

V drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju, pokalu CEV, bosta v prihajajoči sezoni nastopili dve slovenski ekipi. Odbojkaricam Nove KBM Branik je žreb na sedežu evropske zveze v 1. krogu namenil poraženke 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakinj. Možne tekmice so zagrebška Mladost, slovenski Calcit Volley, izraelski Hapoel in poljski LKS Lodž. SIP Šempeter, v lanski sezoni tretjeuvrščena ekipa slovenskega prvenstva, se bo v uvodu v evropsko sezono srečal s finskim Pölkky Kuusamom. Tekme se bodo začele 20. oktobra, povratni obračuni bodo potekali med 27. in 29. oktobrom.

Odbojkarji Calcit Volleyja bodo tokrat nastopili v pokalu CEV Challenge, žreb jim je za tekmece v prvem krogu namenil makedonski OK Vardar iz Skopja. Kamničani bodo prvo tekmo odigrali med 8. in 10. oktobrom, povratno pa med 13. in 15. oktobrom. (vir: OZS)