Danes na SK: finale EP U19 Srbija-Turčija

Uncategorized 29. Avg 202021:46 > 21:51
CEV

V današnjem finalu evropskega odbojkarskega prvenstva U19 v Zenici se bosta pomerili reprezentanci Srbije in Turčije. Srbkinje so v polfinalu s 3:1 premagale Francijo, Turkinje pa z enakim izidom Belorusijo.

Srbija bo šestič v zgodovini igrala za najžlahtnejše odličje, tekmice ekipe selektorja Milana Gršića pa bodo danes ob 20. uri Turkinje, ki so izločile do včeraj nepremagano Belorusijo. Finale si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na programu SK 3.

Srbija je osvojila naslov evropskega prvaka leta 2010, ki je v finalu premagala Italijo, z uvrstitvijo v finale pa si je zagotovila tudi udeležbo na svetovnem prvenstvu.

Srbkinje polfinala proti Franciji, ki je brez poraza zmagala v skupini v Osijeku, ni začela najbolje, ampak iz niza v niz so igrale vse bolj zanesljivo.

V prvem nizu sta velike težave srbski obrambi povzročali Defraeye in Diouf, ampak že v drugem nizu je Srbija našla rešitve. Konstantno je vodila, sprejem je deloval odlično, prav tako napad in po izidu 10:10 je Srbija prevzela vajeti igre v svoje roke in niz dobila s 25:15.

Francozinje so tretji niz načele bolje, povedle s 3:0, ampak hitro je sledil preobrat in Srbija je ušla na +5 in niz uspešno zaključila v svoj prid.

V četrtem nizu je Srbija povedla s 7:1, kmalu je bilo 17:8 in dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Aleksandra Uzelac je blestela s 23 točkami, 20 jih je dosegla Vanja Savić, Isidora Kockarević pa 14.