Dekleta prva v boj za pokalno lovoriko

Uncategorized 16. Mar 201718:08 > 18:17
Jamie Squire, Getty Images

Kranjska športna dvorana Planina bo ta vikend prizorišče zaključnega turnirja odbojkarskega Pokala Slovenije, na katerem bodo nastopile po najboljše štiri ženske in moške ekipe v letošnjem pokalnem tekmovanju. Turnir bodo s prvim polfinalnim obračunom odprle odbojkarice Calcit Volleyballa in Formule

Odbojkarice Formule Formisa so pred dnevi izgubile četrtfinalni obračun državnega prvenstva proti novogoriškemu GEN-I Volleyju, pokalni nastop pa bo zanje tako zadnji v letošnji sezoni.

Calcit Volleyball na tem srečanju nedvomno velja za favorita. Sami si želimo prikazati kar se da kakovostno igro, tako, ki jo v tem trenutku zmoremo in znamo. V srečanje lahko vstopimo popolnoma neobremenjeno in se pri tem ne oziramo na rezultat. Parket dvorane v Kranju si želimo zapustiti predvsem zadovoljni,” je pred uvodnim srečanjem dejal trener Sebastjan Zorenč.

V taboru slovenskih prvakinj od vloge favorita v tem dvoboju ne bežijo, vendar pa trener Nicola Negro opozarja, da Formula Formis še zdaleč ni naivna ekipa: “Vesel sem, da sem dobil priložnost voditi ekipo na zaključnem turnirju v Kranju. Rezultati v prvenstvu seveda kažejo na to, kdo sta glavna favorita za zmago, a to je finalni turnir, na katerem se velikokrat zgodijo nepredvidene situacije. Mi se moramo zato najprej osredotočiti na tekmo proti ekipi Formula Formis, s katero smo igrali nedavno, v prvenstvu. Vemo, da gre za kakovostno ekipo, ki jo bomo morali premagati, če želimo do finala, zato se bomo najprej povsem posvetili tej tekmi.

Kapetanka Ljubljančank Ilka van de Vyver se svojega prvega nastopa v finalu pokalnega tekmovanja zelo veseli: “Zame bo to prvi nastop v zaključku pokalnega tekmovanja, saj me lani v tem času še ni bilo v ekipi. Veselim se teh tekem, še posebej, ker je videti, da bo turnir izpeljan na zares visoki ravni. Težko je karkoli napovedovati, saj se na takih turnirjih lahko zgodi vse. Treniramo zelo dobro, a treba po iti stopnico po stopnico. Upam, da se nam bo tekma proti Formisu izšla kot je treba in da bomo potem tudi v finalu odigrali tako kot smo sposobni.

Drugi polfinalni dvoboj bo potekal med branilkami pokalnega naslova, mariborsko Novo KBM Branik in še eno ljubljansko ekipo, VOLLEYBALLjubljana, ki si je nastop na zaključnem turnirju priigrala po kar nekaj sezonah premora. “Uvrstitve na zaključni turnir smo zelo vesele. Glede na to, da je naša ekipa zelo mlada in da praktično nima izkušenj s tako pomembnimi tekmami, si želim le, da pokažemo najboljšo igro, da igramo sproščeno in da gledalcem pripravimo zanimivo odbojkarsko predstavo. Konec koncev pa, pustimo se presenetiti,” je dejala kapetanka ljubljanske vrste Marina Crnjac.

Trener Gregor Rozman, ki je svojo ekipo popeljal tudi med štiri najboljša moštva v državnem prvenstvu, vlogo favoritinj prepušča Mariborčankam, vseeno pa napoveduje boj za vsako točko: “Glede na stanje na lestvici in glede na obe medsebojni tekmi, ki smo ju odigrali v rednem delu prvenstva, je vsakemu jasno, kdo je na tem srečanju favorit. Kljub vsemu pa v Kranj ne prihajamo z belo zastavo, ampak bomo naredili vse, da odigramo najboljšo partijo, ki jo bomo v tistem trenutku sposobni odigrati. Kaj nam bo to prineslo, bomo videli. Recept je enostaven. Vsi poznamo Maribor, vemo, da gre za eno od dveh najboljših ekip v zadnjih letih in v kolikor ne bomo zares odlično servirali, so naše možnosti minimalne.

V taboru Nove KBM Branik, sicer vodilne ekipe letošnjega prvenstva, si tudi v letošnji sezoni želijo pokalnega naslova, a so pri napovedih prav tako previdni. “Rekel bom, kar navadno pravi tudi Bruno, in sicer najprej polfinale, zatem šele finale. Lahko zagotovim, da bo naša ekipa že polfinalni obračun vzela z vso resnostjo in si z zmago proti VOLLEYBALLjubljani skušala zagotoviti finale. Dejstvo je, da je rezultat na prvenstveni lestvici malo drugačen, kot je bil lani in da smo zato v vlogi prvih favoritov, vendar to še nič ne pomeni. V finalu pokala se igra le ena tekma, želja in motiv bosta pri vseh ekipah velika in že zdaj se veselimo turnirja. Prvič ga bomo igrali v Kranju, veselimo se novega okolja in upamo, da bo tekmovanje privabilo čim več gledalcev in da bo tekmovalni naboj zato še večji,” je v odsotnosti trenerja Bruna Najdiča dejal direktor kluba Mitja Koželj.

Aleksandra Milosavljević, kapetanka Nove KBM Branik, pa ga je dopolnila: “V tej sezoni imam precej drugačno vlogo, kakršne sem vajena, saj doslej v igro še nisem vstopala s klopi. Ampak kot sama vidim to ekipo, lahko rečem, da se med seboj zares dobro razumemo, da zelo dobro komuniciramo in da vse stremimo k istemu cilju. Ta cilj so zmage. Kar se tiče pokala je tako, da je zelo težko biti v vlogi favorita. In zato bomo morale že v petek, proti VOLLEYBALLjubljani, prikazati dobro igro. Finale pa je seveda svoja zgodba. Upam, da bomo me tiste, ki se bomo na koncu veselile.

Pokalni finale v Kranju bo sicer le eden od projektov, v katerega je vpletena Odbojkarska zveza Slovenije. “V tem trenutku se zares veliko dogaja, aktivni smo pri kar nekaj domačih in tudi mednarodnih projektih. Trudimo se, da bi jih izpeljali na kar najvišji možni ravni in prav zato smo se odločili, da dvignemo tudi raven pokalnega tekmovanja. Tako bo turnir prvič potekal na podlagi taraflex, uvedli pa smo še nekaj sprememb. Organizacijo smo na podlagi razpisa dodelili Odbojkarskemu klubu Triglav Kranj in prepričani smo, da bo turnir v Kranju zelo dobro organiziran,” je dejal generalni sekretar Gregor Humerca.

Podpredsednik OK Triglav Kranj Miro Ambrožič je dodal: “V Kranju si zelo prizadevamo za popularizacijo odbojkarske igre, zato organiziramo kar nekaj tekmovanj v odbojki in na odbojki na mivki. Turnir Pokala Slovenije bo do zdaj najpomembnejša prireditev, ki jo bomo organizirali, hkrati bo to ena največjih športih prireditev v zadnjih letih v našem mestu.”

RAZPORED FINALNEGA TURNIRJA POKALA SLOVENIJA 2016/17

Petek, 17. marec 2017