10 najbolje plačanih športnikov na svetu

Christian Petersen, Getty Images Sport

Prestižna revija Frobes je objavila seznam 100 najbolje plačanih zvezdnikov na svetu v obdobju enega leta med 1. junijem 2017 in 1. junijem 2018. Tukaj je seznam športnikov, ki so se uvrstili med prvih deset.

Getty Images Sport, Shuan Botterill

10. Matthew Stafford: 59 milijonov dolarjev. Igralec ameriškega nogometa igra za Detroit Lionse. Sicer 36. na listi Forbsa je še za rep ujel deseterico zvezdnikov športnikov.

9. Matt Ryan: 67,3 milijona evrov. Še en igralec ameriškega nogometa, zastopa barve Atlanta Falcons.

8. Stephen Curry: 76,9 milijona. Zvezdnik Golden State Warriors je v zadnjih letih postal eden izmed najboljših košarkarjev na svetu in temu primerno tudi najbolje plačanih.

7. Roger Federer: 77,2 milijona. Standarni član Forbsovega seznama ostaja švicarski tenisač. Zadnji Grand Slam, ki ga je dobil, je bil Avstralija Open 2018, kar ga je obdržalo na 2. mestu lestvice ATP.

6. LeBron James: 85,5 milijonov. Eden najboljših košarkarjev v zgodovini ne more manjkati na seznamu, letos je na 6. mestu med športniki, med vsemi zvezdniki pa na 17.

5. Neymar: 90 milijonov. Peto mesto priprada mlademu brazilskemu nogometašu. Je drugi najbolje plačan nogometaš pri PSG-ju, ostale dohodke pa dobi od oglaševalskih pogodb.

4. Conor McGregor: 99 milijonov. Tudi borilne veščine prinašajo precej dobička. UFC prvak Conor McGregor je najbolje plačani boksar na svetu, 4. športnik in 12. izmed slavnih.

3. Cristiano Ronaldo: 108 milijonov. Novi član Juventusa je 3. najbolje plačan športnik na svetu in 10. izmed vseh zvezdnikov. Največ prihodkov mu prinesejo sponzorji Nike, Herbalife, EA Sports, American Tourister in seveda njegova lastna znamka CR7.

2. Leo Messi: 111 milijonov. Argentinski nogometaš je največji zaslužkar med nogometaši. V enem letu je zaslužil 111 milijonov dolarjev tudi s sponzorji Adidas, Gatorade, Pepsi, Huawei, … Z Barcelono je podaljšal novembra lani.

1, Floyd Mayweather: 285 milijonov!!! Že bivši boksar vodi pred ostalimi športniki z ogromno razliko. Boksarske rokavice je obesil na klin avgusta 2017, brez poraza v karieri.