Ostalo

13.08.2019 | 12.11 > 12:15

Janja Garnbret drugič zapored svetovna prvakinja

Janja Garnbret je v Hačiodžiju na Japonskem spisala zgodovino! Slovenska šampionka je postala prva plezalka v zgodovini, ki je v balvanih ubranila naslov svetovne prvakinje. V finalu je slavila s tremi doseženimi vrhovi.

Janja Garnbret

Garnbretova je odlično formo potrdila že na uvodnih dveh balvanih. Njene tekmice so imele veliko težav, 20-letnica pa je ekstremno hitro in brez napak splezala na vrh in si zagotovila prednost.

Na zadnji preizkušnji, ko je imela celotna konkurenca znova veliko težav, je naša šampionka vrh osvojila že po vsega 40 sekundah!

Edina, ki se se je približala novi stari svetovni prvakinji je bila za nekaj trenutkov Japonka Akijo Noguči, ki je na koncu osvojila drugo mesto. Bron je pripadel Britanki Shauni Coxey.