Ostalo

10.09.2019 | 21.05

Dušan Zorko z Jimpeto Joyem osvojil dirko sezone

Na hipodromu v Stožicah je potekal XXIX. Slovenski kasaški derbi za 4-letne slovenske kasače na progi, dolgi 2600 metrov.

kasači, dirka, kasaške dirke

Boris Vranić

Na dirki za štiriletne slovenske kasače na distanci 2.600 m smo znova dočakali pravi spektakel. Glavna favoritka Jopi, ki v tem letu z rekordnimi kilometrskimi časi blesti na Švedskem, je dirko odlično začela in vodila tudi v ciljni ravnini, kjer pa je bila zaradi galopa diskvalificirana. Zmage se je tako razveselil Jimpeto Joy, za katerim je sedel Dušan Zorko. Zorko je v vitrino svoje družine dodal še zadnjo manjkajočo lovoriko. Drugo mesto je osvojila kobila Hot Coco z Mirkom Gregorcom v sulkiju, tretji pa je bil Fjori s Sašo Seršenom.

Ob derbyju sta bili v ospredju še dve dirki. Ljubljansko miljo, največjo mednarodno dirko pri nas, je dobil Tars Stars, VN Ljubljane za pokal ljutomerskega kasača pa je osvojila lanska zmagovalka derbija Peterka.