Dobovec elitni del Lige prvakov začel z zmago

NZS.si

Slovenski prvak v futsalu Dobovec Pivovarna Kozel je odigral prvo tekmo letošnje sezone v elitnem delu lige prvakov. Na turnirju skupine A v Moskvi je na prvi tekmi igral z belgijskem Halle-Gooikom in zmagal s 3:1 (0:1).

Belgijce je v vodstvo v peti minuti popeljal Tiago Capres, svoje priložnosti so imeli tudi Slovenci, najlepšo v 17. minuti, a je bil Alen Fetić s šestih metrov nenatančen in je žogo poslal mimo gola. Sodnik je 6-metrovko za Dobovec dosodil, potem ko je Capres na sredini igrišča storil prekršek nad Klemnom Duščakom.

V nadaljevanju so imeli Slovenci po kotu dve lepi priložnosti za izenačenje izida, a so bili neuspešni, v 26. minuti pa je do priložnosti znova prišel Capres in zadel vratnico.

V zadnjih sedmih minutah pa so Slovenci popolnoma spreobrnili izid srečanja. V 33. minuti so najprej izenačili izid na 1:1; po podaji Duščaka (z visokim pokrivanjem je žogo tudi sam priboril!) je žogo v prazen gol poslal Teo Turk, v 38. minuti pa je po strelu Fetića avtogol dosegel Diogo. V zaključku so Belgijci močno pritisnili, a se je Slovencem tudi po zaslugi vratarja Damirja Puškarja uspelo ubraniti, dve sekundi pred koncem srečanja pa je po hitri akciji Dobovca končni izid 3:1 za slovenske prvake postavil Kristjan Čujec.

Zavoljo rumenih kartonov je počival Žiga Čeh, ki bo na prihodnjih dveh srečanjih zagotovo močna figura v ekipi trenerja Morine.

Dobovčani so v tej fazi tekmovanja tudi lani premagali Belgijce, takrat s 5:4.