Getty Images/Sascha Steinbach

Ostalo

19.11.2019 | 18.15

Dobovec elitni del Lige prvakov začel z zmago

Slovenski prvak v futsalu Dobovec Pivovarna Kozel je odigral prvo tekmo letošnje sezone v elitnem delu lige prvakov. Na turnirju skupine A v Moskvi je na prvi tekmi igral z belgijskem Halle-Gooikom in zmagal s 3:1 (0:1).

futsal, Dobovec, Maribor, Fetić

NZS.si

Belgijce je v vodstvo v peti minuti popeljal Tiago Capres, svoje priložnosti so imeli tudi Slovenci, najlepšo v 17. minuti, a je bil Alen Fetić s šestih metrov nenatančen in je žogo poslal mimo gola. Sodnik je 6-metrovko za Dobovec dosodil, potem ko je Capres na sredini igrišča storil prekršek nad Klemnom Duščakom.

V nadaljevanju so imeli Slovenci po kotu dve lepi priložnosti za izenačenje izida, a so bili neuspešni, v 26. minuti pa je do priložnosti znova prišel Capres in zadel vratnico.

V zadnjih sedmih minutah pa so Slovenci popolnoma spreobrnili izid srečanja. V 33. minuti so najprej izenačili izid na 1:1; po podaji Duščaka (z visokim pokrivanjem je žogo tudi sam priboril!) je žogo v prazen gol poslal Teo Turk, v 38. minuti pa je po strelu Fetića avtogol dosegel Diogo. V zaključku so Belgijci močno pritisnili, a se je Slovencem tudi po zaslugi vratarja Damirja Puškarja uspelo ubraniti, dve sekundi pred koncem srečanja pa je po hitri akciji Dobovca končni izid 3:1 za slovenske prvake postavil Kristjan Čujec.

Zavoljo rumenih kartonov je počival Žiga Čeh, ki bo na prihodnjih dveh srečanjih zagotovo močna figura v ekipi trenerja Morine.

Dobovčani so v tej fazi tekmovanja tudi lani premagali Belgijce, takrat s 5:4.

Oblak na Anfield, Guardiola se vrača na Bernabeu

Na sedežu Uefe v Nyonu so v ponedeljek opravili žreb parov osmine finala Lige prvakov. V najzanimivejšem obračunu se bosta pomerila Real Madrid in Manchester City, Jan Oblak bo poskušal izločiti branilca naslova Liverpool, Josipa Iličića čaka obračun z Valencio, Kevina Kampla pa s Tottenhamom.

Mourinho: Vsi se nam bodo želeli izogniti

Jose Mourinho, trener Tottenhama je dejal, da se bodo pri žrebu za pare osmine finala Lige prvakov vsi želeli izogniti njegovi ekipi.

Gromozanski zaslužek Bayerna v Ligi prvakov

Končan je prvi del nove sezone Lige prvakov. Najboljša moštva so se uvrstila v izločilne boje in s tem sorazmerno veliko zaslužila. Bayern iz Münchena pa je na tem področju v tej sezoni letvico postavil izjemno visoko.

Liverpool - Real? Največ možnosti za Barca - Chelsea

Barcelona in Chelsea imata 23,86 odstotkov možnosti, da se srečata v osmini finala Lige prvakov, zelo velike pa so tudi možnosti za obračun med Tottenhamom in Valencio. Kroglice bi na ponedeljkovem žrebu lahko združile tudi Liverpool in Real Madrid.