Dick Pound: Olimpijskih iger v Tokiu letos ne bo!

Olimpijske igre
V Tokiu bodo olimpijske igre gostili od 23. julija do 8. avgusta. Foto: Clive Rose Getty Images

Dick Pound, član Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK), je v intervjuju za USA Today razkril, da bodo olimpijske igre v Tokiu zaradi pandemije novega koronavirusa prestavljene na leto 2021.

Olimpijske igre v Tokiu bodo prestavljene na leto 2021,” je povedal Pound in zatrdil, da bo dokončna odločitev padla prej kot v štirih tednih, kot so v nedeljo napovedali pri MOK.

Glede na informacije, ki jih imamo, je to, da bodo letošnje olimpijske igre prestavljene, že odločeno,” dodaja Pound, ki zatrjuje, da se 24. julija letos igre v Tokiu zagotovo ne bodo začele.

Informacije so seveda neuradne, pri MOK pa se je z izjavo že odzval tiskovni predstavnik odbora Mark Adams: “Pravica vsakega člana MOK je, da odločitve, ki smo jih sprejeli včeraj, interpretira tako, kot hoče.

MOK je včeraj sporočil, da bo uradna odločitev glede letošnjih olimpijskih iger znana v naslednjih štirih tednih. Med možnimi scenariji je tudi preložitev iger.