Dončić, Bijol in Kristan na pomoč Sloveniji

Uresničimo sanje

Košarkar Luka Dončić, nogometaš Jaka Bijol in hokejist Robert Kristan bodo prek fundacije Uresničimo sanje zdravstvenim delavcem v Sloveniji kupili maske z visoko zaščito FFP3, ki jih pri nas primanjkuje.

Hvaležni smo vsakemu posebej, ki je pomagal po svojih zmožnostih. Odločili smo se, da bo šel denar za nakup mask z visoko zaščito FFP3, ki jih v Sloveniji primanjkuje. Maske so naročene in plačane ter že potujejo v Slovenijo. Vsi si želimo, da prispejo v najkrajšem možnem času in brez zapletov,” so v sporočilu za javnost zapisali Luka Dončić, Jaka Bijol in Robert Kristan, ki prek dobrodelne fundacije Uresničimo sanje sicer zbirajo denar za pomoč iz socialno šibkejših družin, da bi se lahko ukvarjali s športom, ki jih veseli in za katerega pokažejo nadarjenost.

Zaradi nastale situacije so se odločili, da bodo na pomoč priskočili slovenskim zdravstvenim delavcem. “Pozdravljena, Slovenija! Čeprav me ni tam z vami, mislim na vas. Po nekaj dneh zbiranja denarja smo se odločili za prvi nakup, s katerim bomo pomagali slovenskemu zdravstvu. Kupili smo najbolj iskane in cenjene maske z najvišjo stopnjo zaščite FFP3. Rad bi se zahvalil vsakemu posamezniku, ki se je odločil pomagati, in seveda ostanite doma!” je iz karantene v Dallasu sporočil Dončić, ki je skupaj z lastnikom kluba Dallas Mavericks Markom Cubanom in svojim soigralcem Dwightom Powellom že podaril 500 tisoč ameriških dolarjev kliniki v Teksasu.