Bertoncelj v soboto v boj za medalje

Slovenski telovadec Sašo Bertoncelj se je v Montrealu uvrstil v finale svetovnega prvenstva v športni gimnastiki. Na konju z ročaji je prvi dan dosegel sedmi izid, na tem mestu pa je ostal tudi danes.

Sašo Bertoncelj je za svojo sestavo prejel oceno 14,525 in do zadnjega nastopa trepetal za uvrstitev med osmerico finalistov.

Najboljša vaja je sicer uspela svetovnemu in olimpijskemu prvaku Britancu Maxu Whitlocku, ki je dobil oceno 15,300. Drugo mesto je zasedel Kitajec Hao Veng z oceno 15,033, tretji pa je bil Američan Alexander Naddour z oceno 14,966.

Stresno je bilo od včeraj. Nič nisem spal. Je pa vse skupaj odtehtalo, ko sem se dokončno uvrstil med finaliste. Od razočaranja do upanja je bilo vse skupaj. Sem kar malo utrujen od vsega tega. Kot sem malo prej rekel fantom, malo sem prestar za to,” je ob uvrstitvi v finale povedal najboljši slovenski telovadec, ki je priznal, da je po nastopu Kolumbijca Jossimarja Orlanda Calva Morena vedel, da je v finalu.

Bertoncelj bo v soboto, ko ga čaka finalni nastop, napadal medaljo, ki pa je ni želel napovedati. Do finala ima nekaj časa za regeneracijo in treninge, kar 33-letnika zelo veseli.

Zdaj sem prazen. Super, da se lahko spočijem. Energije mi ne bo zmanjkalo, to zagotovo ne. Časa je dovolj. Z užitkom bom treniral do finala,” je dodal Bertoncelj, ki je bil do zdaj na SP-ju najboljši leta 2014 v Nanningu, ko je končal na četrtem mestu.

Pustimo se presenetiti. Lažje vaje mi ni treba trenirati. Težko bom delal in jo v dneh do finalnega nastopa skušal izpiliti. Ne razmišljam, da bi kaj drugega delal. Ne bom se zadovoljil s sedmim mestom,” je na vprašanje, kaj pripravlja za finale, odgovoril Bertoncelj. “Napadal bom medaljo, a je ne napovedujem. Ne bom se zlahka predal. V tej konkurenci, med tako dobrimi telovadci, bi bilo arogantno napovedati, če bi rekel, da jo bom osvojil,” je še dodal Škofjeločan, ki je v kvalifikacijah nastopil z lažjo sestavo, kar je napovedal že pred odhodom v Kanado.

Ponoči je nastopil še drugi Slovenec Rok Klavora, ki je na parterju z oceno 14,066 tekmovanje končal na 15. mestu med 122 tekmovalci. Najboljši je bil aktualni svetovni prvak Japonec Kenzo Širai, drugi mesto je osvojil Američan Donnell Whittenburg, tretji pa njegov rojak Yul Moldauer.