Novozelandci v drugem polčasu strli odpor Namibije

David Rogers/Getty Images

Novozelandska ragbijska reprezentanca je dosegla še tretjo zmago na svetovnem prvenstvu na Japonskem. Prepričljivo z 71:9 je premagala Namibijo pa čeprav so Afričani v prvem polčasu prikazali presenetljivo disciplinirano in dobro igro.

Do 36. minute je bilo zaradi odlične igre Namibije “zgolj” 10:9 za Novo Zelandijo. Toda kasneje je razlika v kvaliteti vendarle prišla do izraza.

Vse točke je za Namibijo dosegel Damian Stevens. Pri Novozelandcih so najbolj izstopali Reece, Lienert-Brown in Smith

Afričani so kljub prepričljivemu porazu pustili dober vtis. Predvsem v prvem delu tekme.

To je bila tretja zmaga za Novozelandce na svetovnem prvenstvu na Japonskem. Namibija pa je klonila še tretjič. V naslednjem krogu skupine B bodo Kiviji v soboto igrali proti Italiji, Namibija pa dan kasneje proti Kanadi.