Slovenj Gradec v gosteh boljši od Slovana

Rokomet ostalo 16. Okt 202021:35 > 21:38
Facebook/RKSlovenjGradec

Rokometaši Slovenj Gradca so v 7. kolu Lige NLB v Ljubljani premagali Slovan s 23:22.

RK Slovan je izgubil že šestič v tej sezoni, ob samo eni zmagi, Slovenjgradčani pa so zmagali že četrtič in so na lestvici na visokem tretjem mestu, za neporaženima Trimom Trebnje in Celjem Pivovarno Laško.

Kljub tesnemu rezultatu je Slovenj Gradec vodil celo tekmo, v prvem delu se je razlika gibala okoli 2-3 gola, po prvih 30 minutah pa so gostje vodili za štiri (13:9).

V drugem polčasu je bila slika na parketu podobna, Slovan se ni uspel približati na manj kot gol zaostanka. Končnica je bila sicer bolj razburljiva. Slovan je po golu Svečka prišel na 21:22, vendar je nato za Korošce zadel Šol in srečanje je bilo odločeno.

Za goste sta po 6 golov dosegla Cvetko in Štumpfl, Živković je prispeval 5 zadetkov. V vrstah Slovana je bil najučinkovitejši Kotar, ki je dosegel 9 golov.