Nikola Karabatić si je strgal križno vez

Rokomet ostalo 19. Okt 202014:40 > 14:44
Martin Rose, Getty Images

Nikola Karabatić, eden izmed najboljših rokometašev vseh časov, je staknil poškodbo zloglasne križne vezi. Francoz bo moral na operativni poseg, nato pa bo sledilo več mesečno okrevanje.

Martin Rose, Getty Images

V srbskem Nišu rojeni rokometaš je poškodbo staknil na zadnji prvenstveni tekmi PSG-ja proti Ivryju.

Potem ko je zaradi poškodbe zapustil igro na sobotni tekmi v Ivryju, so dodatni zdravniški pregledi pokazali strgano križno vez v desnem kolenu. Francoski reprezentant mora na operacijo. Okrevanje bo trajalo nekaj mesecev,” so zapisali v taboru kluba iz prestolnice.

Eden izmed najboljših rokometašev vseh časov bo tako prisiljen izpustiti svetovno prvenstvo, ki bo januarja potekalo v Egiptu. Bolj ali manj je jasno, da bo izpustil tudi marčevski kvalifikacijski turnir.

Nekateri mediji so celo zapisali, da bi to lahko pomenilo začetek konca njegove kariere, glede na to, da ima že 36 let.

Nikola Karabatić je sicer s francosko reprezentanco osvojil številna največja tekmovanja. Leta 2008 in 2012 je osvojil olimpijske igre, trikrat je slavil na evropskem prvenstvu (2006, 2010 in 2014) ter štirikrat na svetovnem (2009. 2011, 2015 in 2017).

Karabatič je Ligo prvakov osvojil s tremi različnimi klubi. Leta 2003 z Montpellierem, leta 2007 s Kielom in leta 2015 z Barco.