Krimovkam še 24. pokalna zvezdica

Rokomet ostalo 23. Apr 201719:38 > 19:52
RK Krim Mercator

Rokometašice Krima Mercator so v finalu turnirja pokala Slovenije domačo ekipo Z'dežele odpihnile z igrišča in prišle do nove velike lovorike. Krimovke so v Celju slavile s 33:13.

Rokometašice Krima Mercator so le nekaj dni po osvojenem državnem prvenstvu v svojo (pre)polno vitrino dodale še svoj 24. naslov pokalnih zmagovalk, to pa pomeni, da so Ljubljančanke spet osvojile dvojno slovensko krono.

Domače rokometašice iz Celja so bile skozi celoten obračun povsem nemočne, pa čeprav so Krimovke v prvem polčasu zmogle vsega 12 zadetkov, so jih same dosegle 5. Še več, Celjanke kar 12 minut v prvem polčasu niso dosegle zadetka, zato je bilo že po prvem polčasu jasno, da govora o zmagovalcu pokala ni.

Šele v drugem delu igre smo videli moč ekipe iz Ljubljane, ki je zabila kar 21 golov in brez kakršnih koli težav prišla do nove zvezdice. V zgodovini pokala je najbližja zasledovalka po osvojenih trofejah Olimpija, ki je pokal osvojila dvakrat.

V tekmi za tretje mesto je Mlinotest iz Ajdovščine s 25:18 (12:9) premagal Zelene doline Žalec.

Športna dvorana Golovec, gledalcev 500, sodnici: Crnojević, Kostecki-Radić (obe Hrvaška).

Krim Mercator: Georgijev 1, Benko 3 (1), Milanović Litre 1, Abina 5 (1), Jeriček 6 (3), Hrnčič 3, Stefanišin, Bajramoska, Marinček, Omoregie 1, Zulič 1, Koren 7, Pandžič, Barič 4, Kamdop 1, Amon.

Z’dežele: Stropnik, Belac 1 (1), A. Vrček 4, S. Vrček, Regner 1, Hren 2, Pišek 3, Robič 1, Cvetko, Helbel, Privšek, Kodele 1, Hohnjec, Florjančič, Hrovatič.