Iz Kielc v Celje prihaja mladi Branko Vujović

RK Celje Pivovarna Laško

V RK Celje Pivovarna Laško bo v naslednji sezoni prišel mladi črnogorski desni zunanji igralec Branko Vujović, ki je bil v minulih dveh sezonah član poljskih Kielc.

19-letni Branko Vujović je eden izmed najbolj talentiranih desnih zunanjih igralcev v Evropi, kar je zmeraj dokazal tudi v mladinskih vrstah črnogorske reprezentance. Že pri 16 letih so ga v svoje vrste pripeljali aktualni evropski prvaki iz Kielc, Poljaki pa so ga ob vsem skupaj prepričali tudi v to, da bo nastopal za njihovo reprezentanco.

Vujović je kljub zvezdniški zasedbi v Kielcah letos dobival priložnost na tekmah domačega prvenstva in pokala, kjer je dosegel 31 golov. Ob tem pa je tudi prvi strelec njihov B ekipe.

Kljub vsemu so Poljaki uvideli, da za boljši razvoj potrebuje minute na višjem nivoju, zato so se odločili za posojo v Celje. Mladenič bo Florjane navduševal dve sezoni, nato pa se bo vrnil na Poljsko.

Branko Vujović je ob predstavitvi povedal: “Najprej moram poudariti, da sem zelo vesel, da prihajam v Celje. Gre za velik klub, z izjemno tradicijo, igra ligo prvakov, SEHA ligo, serijsko zmaguje v domačem prvenstvu in kar je še pomembneje, v tem trenutku je to eden izmed najboljših klubov v Evropi za mlade igralce. Vse bom dal od sebe, da se dokažem v tem okolju, trenerju Tamšetu, soigralcem in navijačem. Verjamem, da bom pokazal, da lahko pomagam ekipi ter si tako zagotovim svoje mesto med fanti, ter da bomo skupaj nadaljevali v enakem ritmu, kot je klub do sedaj, torej z visokimi cilji in načrti.

Nove okrepitve pa je vesel tudi trener Celja Branko Tamše: “Vujović je eden izmed najbolj perspektivnih, mladih levičarjev v Evropi. To, da so mu Poljaki že dali državljanstvo in da ga želijo v članski reprezentanci v prihodnje, to zgolj potrjuje. Vsekakor pa pred tem še potrebuje izkušnje, saj gre za mladega igralca, pred katerim je zelo svetla prihodnost. Upam, da bo ta korak ali dva naprej naredil prav v Celju in da bo s svojimi igrami tudi pripomogel našim rezultatom. Že sedaj gre za zelo dobrega napadalca, gotovo pa je pri njem, kot pri vseh mladih igralcih, veliko rezerv v vseh segmentih rokometne igre in te bomo v Celju angažirali.”